Споделена история от Образование

Италиански или испански?
Здравейте сега ще се записвам в университет с лингвистика и се чудя кой език да ми е втори след английския ; немски съм учила, не ми харесва, затова сега се колебая между италиански и испански. Испанският е по-разпространен в световен мащаб, но много хора започнаха да го учат затова се замислих за италианския който пък ми харесва а и го знаят по-малко хора. :) моля за съвет :)

Коментари

1.   Бих ти препоръчал да избереш, който повече ти харесва и да не се съобразяваш с нищо друго. Имах същия избор и избрах испански. Точно поради причината, която отбеляза - говорят го ~300 милиона души. Италиански.. се говори в Италия. Но! Аз испански така и не научих като хората. Просто не е моят език, бързото говорене, времената и т. н. Освен това не ми се очертава да имам нещо общо с Испания, Мексико, Аржентина и другите места, където се говори. Докато италиански се говори от значително по-малко хора, но на много ключови места - Италия и в Швейцаря. Ето ти я къде е Италия на едни 600 км. В разни обяви за работа също съм виждал, че доста се котира италианския. За мен двата езика са на кантар от практическа гледна точка. От там нататък трябва да решиш накъде си се насочила и кой език повече ти харесва - запознай се с култура, хора и т. н. и си прецени. Успех!

2.   Щом ти харесва италианския - учи него...

3.   Аз бих избрала испански, но ти трябва да избереш езика, който повече ти харесва.

4.   Работих в преводаческа агенция. Най - много поръчки за превод идват на първо място с Английски език, на второ с Немски език и след това е Италианският. Аз бих заложила на него.

5.   Испанският е много по-разпространен: Испания, почти цялата Южна Америка, Мексико.
Итлианският е de facto за Италия.

Ако те мотивира кариера, давай с първия. Ако е само защото искаш, втория. Аз бих учил италиански, защото това ми харесва.