Споделена история от Образование

Взех листовките от първия път а кормуването не.
Взех си листовките от първия път.. Но вече 4 път ме късат по кормуване. Вече не знам какво да правя. Но няма и да се откажа. Моляви дайте някъкъв съвет ☺

Коментари

1.   Притеснявай се ако е след 11-тия. Не се майтапя, на един познат, негов племеник го късали 11 пъти.

Мен лично ме късаха 2. Работата е там, че има защо да те скъсат, наистина. Карай повече часове и така, не се бъзикам, ако трябва и още половин година в часове, но карай за да свикнеш.

Смисъл, циганите взимат, а не знаят правилата, да не би да карат по-добре?

2.   Щом листовките решавате, значи не сте толкова тъпи, но какво толкова се гипсирате при шофирането, просто приложете което знаете от листовките. Обикновено късат при неспазване на правилника. Едва ли ще те скъсат, ако не тръгваш плавно на наклонен път. Ето това е днешната младеж, няма логическо мислене, назубрили листовките, но посля ядец на практика. И 20 пъти да се явите, не си ли проумеете правилника, все ще правите грешки. И по добре късане, отколкото катастрофи да правите, със живота не трябва да се рискува!

3.   Ами яви се още 2-3 пъти и инструкторите сами ще те посъветват, след като си толкова недосетлив/а...
Това е машина за парички, моето дете, инструкторите са в комбина с инспекторите...
Е ако проявиш голямо упорство и се явиш 10 пъти, ще те пуснат накрая, понеже ще попаднеш в графата "неблагонадежден екземпляр" (заедно с циганите), но така или иначе до тогава ще си избият парите от тебе чрез допълнителните часове, които ще си вземеш...

4.   И мен на кормуването ме скъсаха 4 пъти, или 3 пъти, не помня вече. На два пъти ме скъсаха по супер нелепия начин. Първият път паля колата, слагам на скорост, и колата огасна на два пъти. Оказало се, че не съм пускал на първа ами на трета скорост. Което не знам как бих го допуснал, защото никога не съм я правил тази нелепа грешка, дори бих казал, че е невъзможно. Но както и да е, според мен тогава изпитващия направи някаква шашма за да ме скъса и да цоцат още парички от мен.
Вторият път пак за някаква простотия ме скъсаха, а си карах съвсем отлично.
Виждал съм и как изпитват жени, на които им пипат волана, за да предотвратят ПТП, и в същото време не ги късат. Но аз книжка си изкарах преди 8 години в не голям град, и нито можеш да се оплачеш, нито нищо. Сега знам, че е по- затегнато положението.
Какво да ти кажа, не се притеснявай, вземи допълнителни уроци и набивай още кинти в дебелите им гуши. Ако имаш родител или приятел с кола, отидете на някой полигон, черен път, в някое закътано село и покарай малко, паркирай си на задна и тн.

5.   Ако можеш, изкарай още часове с интруктура, като идеята е просто да караш, за да се отпуснеш и да ти стане лесно. Часовете са прекалено малко, има прекалено много изисквания и не на всеки му идва "отвътре".
Идеята е, да караш, просто ей така, за да стигнеш от точка А до точка Б.

На изпита, макар че е трудно, опитай се, да си караш спокойно, все едно няма други хора в колата.

6.   Същата работа. Преди години записах курса, взех листовките и 3 пъти ме късаха на кормуването и се отказах. Обаче почнах нова работа, оказа се, че книжката ми трябва и отново се записах на курс. Този път ме скъсаха само 1 път и то направо си ми намекнаха, че са ме скъсали защото отказах да "почерпя" даяджията. Обаче аз се заинатих, че пари няма да дам и втория път имах късмет. Попаднах на по-честен изпитващ, който не си поиска пари, карах внимателно и нещата станаха. Това беше преди няколко години и сега си имам кола и карам редовно и нямам никакви проблеми. Просто в 90% от случаите го правят за да се сетиш да "почерпиш". И ако откажеш или те късат или имаш късмет като мен да попаднеш на честен изпитващ и всичко си минава както трябва.

7.   Плати си.

8.   На мен такова нещо не ми се е случвало листовките си взех от първия път и кормуването. Но аз се учех допълнително с баща ми, бях като заек само се оглеждах и озъртах. На мен ми изигра лоша шега това че карах от поне 6-7г(разбира се на поляна само) и бензинова кола, а колата на инструктора беше дизел вече имах изградени навици - карах по инерция, а това не се допуска на изпита. Но и аз и момичето което се явяваме си го взехме от първия път. Никой нищо не ни е искал. Ама едната я скъсаха за 4пъти защото засили да хване зелено ускори до 60км/ч и мина на червено :D което е просто абсурдно. Просто на кормуването трянва да спазваш всяко е едно досадно правило- спира се на стоп линията така че колелата да са в покой тогава се изнасяш, задължително мигач, караш с ограничението за дадения район(пр: пред общината ни ограничението е 20км/ч с толкова караш, спираш с двигател не по инерция, пускаш всички пешеходци на пешеходна, не засилваш за зелено, ако светне червено спираш на стоп линията и т. н

9.   Трябва да знаеш за какво са те скъсали. Хубаво е, че няма да се откажеш, но си разбери грешките, за да ги избягваш при шофиране. Аз го взех от втория път, защото на първият изпит толкова се бях панирала, че изгасих колата 2 пъти още в В. Бъди сигурен/на в себе си, че можеш да караш и без до теб да седи инструктура или пък изпитващия. Успешно положения изпит по кормуване зависи от самочувствието ти като шофьор и увереността ти, че ножеш да се справиш при всяка една ситуация възникнала на пътя. Успех при следващия изпит! : )