Споделена история от Образование

Чуствам се като натрапник
Здравейте! Искам да ви споделя нещо. Бих искала да кандидатствам фармация и повечето хора препоръчват Варна. Дори и да искам да кандидатствам там постоянно ще се сблъсквам с моя приятелка, която също иска да кандидатства фармация във Варна. Не бих искала постоянно да се чувствам като на състезание с нея. Не че където и да отида няма да е така с друг, но ако отида във Варна не стига че съм избрала специалността, която тя си е харесала ами и на всичкото отгоре във Варна. Едно че ще се чувствам като натрапница, друго че ще си каже:" Тая пък не ме остави на мира". Позагатвала съм й, че може и да отида във Варна, но по изражението й разбрах, че не е доволна от този факт. Разбира се че живота и мечтите ми не зависят от нея, но не знам какво да направя. Хубаво ще е ако отида във Варна с нея, защото ще имам някой познат, но никак не ми се иска да й досаждам, както и тя на мен. Какво бихте ме посъветвали?

Коментари

1.   Защо мислите ти изключват вариант да отидеш във Варна сама? казваш или различно от Варна или във Варна С НЕЯ. Ти ще си във Варна сама, част от поток кандидат висшисти, ще се сприятелиш с други хора, защо мислиш въобще дали тя те иска или не. Какво значи състезание, работа има за всички. разбира се няма да й досаждаш, първо ще й обръщаш внимание само по нейна инициатива и ще видиш как се развиват нещата с приятелството.

2.   Моят съвет е да не се съобразяваш с нея! Абстрахурай се от това какво ще каже, какво ще си помисли или какво ще направи! Ти имаш свой собствен живот, имаш свободата да правиш избори, които да го изградят, без оглед на мнението на околните! Запиши фармация само, ако наистина искаш да следваш това и когато вземеш решение се придържай към него на всяка цена, веднъж решила ли си, недей да се колебаеш! Това, че приятелката ти си е харесала тази специалност, не означава, че само тя има правото да се развива в нея! А това дали ще си на състезание, ако решиш да отидеш да следваш там или където и да е другаде, си зависи само от теб и нагласата ти! Гледай себе си, не се сравнявай или конкурирай с другите, защото различията винаги са на лице, няма еднакви хора с еднакви възможности, но всеки е уникален по свой собствен начин! Успех и следвай сърцето си!

3.   Ти не си добре. Познавам 2-ма най-добри приятели, които учат заедно Медицина в МУ-София вече 3-та година и още са приятели. В една стая са в общежитие и често си качват някакви снимки. Познавам и 2 приятелки, които заедно учат за Медицински сестри и още не са се сбили. Много им е добре и на тях. На мене щеше да ми е много хубаво, ако с най-добрата ми приятелка бяхме в един университет, но пък тя нямаше толкова пари за София и сме в различни градове. Даже ми е много скучно, че в моята специалност нямам нито една приятелка. Не вярвам, че сте приятелки. Като те слушам, сигурно ще се хванете за косите, ако запишете в един университет една специалност. Проблемът и може да е, че се притеснява, че тебе може да те приемат, а нея не. Аа и 2 приятелки от моя клас, които се познават от малки учат заедно Строителство на сгради в УАСГ в София, което е супер трудно и не е много за момичета, но са си добре. Виждала съм ги по градът ми, почти всяка събота са някъде заедно навън с още 1 приятелка.

4.   От авторката:Благодаря ви за съветите! Знам че не бива да се съобразявам с нея и нищо не може да ми каже. Ще поживеем и ще видим.

5.   Тя ти е приятелка и в същото време не е щастлива, че ще учите заедно? ! Е... ти приятелството! Аз ако знаеш, че ще имам поне един близък човек в курса, с който се познаваме от преди щях да скачам от щастие! Нов град, нови хора... и да не се радваш, че имаш поне едно познато лице. Наистина не разбирам! А и дори и да сте в един и същ курс, какво? Не е казано да излизате заедно или да имате една и съща компания. Варна е достатъчно голям град, че извън часовете да не се засичате въобще. Другите даже може и да не разберат, че се познавате от преди. Живеете отделно една от друга, ходите на различни места с различни хора и готово.

6.   Моя съвет е да не учиш фармация, казвам ти от личен опит

7.   От авторката: До Номер 6:Бихте ли ми обяснили причината, поради която сте на това мнение и бихте ли ми предложили нещо друго?