Споделена история от Образование

Кандидатстване в НАТФИЗ
Здравейте, завърших 12 клас и бих искал да кандидатствам в НАТФИЗ (Актьорство за драматичен театър). От това, което разбрах приемните изпити са през Септември. Проблемът е, че приемът и подаването на документи в останалите университети вече започнаха и до Септември най-вероятно вече ще съм приет и ще съм се записал в някой университет (било то и с друга специалност). Излиза, че, за да кандидатствам в Академията, трябва да рискувам да не бъда приет никъде - шансът да ме скъсат на приемните изпити в НАТФИЗ е голям, а не ми се ще да си пропусна и шансовете в останалите университети. Има ли начин да кандидатствам в НАТФИЗ без да поемам този риск? Моля дайте мнения

Коментари

1.   Идеята на Натфиз е или си на максимум отдаден или не. Сигурното е да кандидатстваш другаде и после ако те приемат да се "преместиш". Навярно ще изгубиш и една такса за семестър. НО има нещо друго. Ако се колебаеш, най-вероятно НЕ си за там. Има хора приети от 7,8 път. Прекарва се по 12-14 часа на ден в университета. Приема е труден. Много хора, доста с предварителен опит от школи/курсове. Шанса за реализация след това е малък/ниско платен.
Не го пиша, за да те откажа. Ако истински го искаш, това може само да те мотивира. Ако истински го искаш, ДАВАЙ! :)
Ако не те приемат, започни работа и запиши школа/курсове и догодина пак. ;)
Ако имаш въпроси питай.

2.   Не си струва там! Учих една година в НАТФИЗ актьорство за драматичен театър и се махнах, защото просто няма смисъл. В НАТФИЗ се убива таланта на хората, преподавателите те принуждават да играеш единствено по техния начин, не развиват качествата на самия теб. Средата е пълна с наркомани и надути хора. Не го казвам, за да откажа някого, но все пак пояснявам с какво си има човек работа.