Споделена история от Образование

Какво бихте препоръчали да следвам
Време ми е да кандидатствам, но нямам никаква идея какво да избера при толкова много специалности. Мислех си нещо с компютри, но се чудя като ми е зле математиката има ли смисъл изобщо да се пробвам там. Чудя се какви специалности вие мислите че си струват да се пробват, ще се радвам да чуя вашето мнение.

Коментари

2.   Следвай мечтите си!

3.   Ти целия 12-ти клас не можа ли да измислиш какво да учиш? То скоро може и да свършат сроковете за кандидатстване. Разгледай специалностите в СУ. Не е задължително да влизаш там, но има почти всички изброени специалности, които ги има в България. Избери си някоя интересна и влез в някой университет.

4.   Най-много си струва медицината, но не всеки е за нея. Това е специалност, с която ще печелиш добре и няма да останеш без работа.

5.   Здравей, не може ние да ти начертаем бъдещето. Помисли сериозно с какво искаш да се занимаваш, дори да изпуснеш година това не е проблем. Така е по-добре отколкото на втората или третата година да се откажеш. Повечето от моята група в университета с по-големи от мен, така че много такива хора има.

6.   Няма как да очакваш някой друг да ти каже какво да учиш. Все едно на една риба да и кажеш, че трябва да лети.. Глупаво е. Ти сам трябва да знаеш дали си риба, дали си птица, дали си дърво или водорасло. Добре.. ако не ми разбираш метафорите ще ти дам един практичен лесен съвет. Виж си дневника на дейността във фейсбука (ако имаш такъв), виж какво си харесвал през последният един месец, виж си и страниците, които си харесал. Виж си филмите, които са ти харесали. Книгите (ако четеш такива). Виж кое е това, което предизвиква любопитството ти. Ако си риба започвай да плуваш, ако си маймуна тръгвай да се катериш по дървета, ако си птица излитай, но не очаквай хората да ти кажат какво си, при положение, че дори самият ти не знаеш.

7.   Нещо с икономика-има специалности, които не изискват много математика.Но дори и да изцереш сметоводство ще ти е лесно

8.   Каквото и да избереш, по-добре да е извън България!!! Ако следваш тук си обречен да си загубиш годините, за да установиш, че тази диплома няма да има никакво значение за пред нашите работодатели!
Тук не се гледа какво си завършил, нито с какъв успех - тук е важно да имаш връзки (познати работодатели).
За съжаление това установих по трудния начин, авторе...
Нямам машина на времето, намам мечти, нямам надежда...
Проклинам деня, в който си мислех, че след като завърша (и то с отличен успех) ще си намеря веднага страхотна работа по специалността и работодателите само мен чакат!!! ...

10.   Мъжка гинекология.

12.   Каквото и да учиш, накрая като завършиш ще си удряш главата в стената, че 5 години си си изгубил от живота и си дал една камара пари на вятъра.
Ж20

13.   Номер 12, не точно така стои въпроса с медицинските специалности. Следвай мед. специалност, работа винаги ще имаш.