Споделена история от Образование

Медицина-да се откажа ли?
Здравейте, момиче съм на 18, на кандидат студентския по Биология изкарах 2, тоест отпаднах от класацията тази година.. Ходех на уроци, но започнах малко по-късно. Мислех да продължа да се готвя и да пробвам пак догодина, но майка ми ми казва просто да се откажа. Нямало смисъл. Това ме срива и не знам какво да правя. Тя е сигурна, че трябва да се откажа и просто да си търся работа. Моля за съвети, животът ми сякаш се срина и няма смисъл от нищо, не излизам от стаята си и изпаднах в депресия, по цял ден рева..

Коментари

1.   Разбирам те много добре, при мен е почти същото. Провалих се на КСИ, не мога да вляза в най-желаната специалност, а майка ми ме пришпорва да съм записвала нещо друго и да съм се отказвала от моята специалност. Нямало смисъл догодина да кандидатствам. А аз искам... Виж, ако наистина искаш да учиш медицина, според мен е по-добре да пропуснеш 1 година, но и много го ще трябва да се готвиш.

2.   Продължаваш да се готвиш, успоредно с това работиш някаква по-лека работа, когато наближат изпитите, намаляваш работата, увеличаваш ученето. Готвиш се за поне 3 университета, във Варна е по-лесен приема от този в София. Помисли още за Пловдив, Стара Загора, Плевен. Не се отказвай, работата няма да избяга.

3.   Ако някой не те подкрепя, давай направи го и направи снимки(в твоя случай влез догодина)

4.   Пробвай пак другата година, а защо не пробваш за сестра/ акушерка.

5.   И аз не виждам защо не работиш и да учиш. От друга страна е хубаво да имаш правилна самооценка, всеки иска Медицина и наистина трябва да учиш много, за да те приемат. Тази специалност действа като дрога, имах една позната 11 и 12 клас учеше, изкара слаби оценки, после още 2 години пак слаби оценки, накрая се записа някаква химическа инженерна специалност, изкара 1 година, пак кандидатства в МУ, пак не я приеха, смени специалността за учител по Химия, изкара 2 години и прекъсна, а за цялото това време можеше да е поне бакалавър. Помисли и за алтернативи-сестра, ренгенолог или нещо други

6.   Щом се разстройваш от това, значи го искаш. Опитай догодина. Нищо не губиш

7.   Слабата ти оценка по биология е показателна, ти нямаш необходимите знания да се справиш с този изпит, за каква медицина мечтаеш? ! Най-лесният изпит е кандидатстудентският! Работи, опитай догодина за медицинска сестра или подобно. Разстроена си, защото си изгубила чувство за реалност. Споко, ще си намериш своето място, според собствените ти сили. Успех!

8.   Не се предавай! Една моя приятелка от третия път я приеха. Момичето завърши, взе и специалност и си работи. Никога не се отказвай и повече вяра в себе си!

9.   Сигурна ли си, че искаш да учиш медицина? Аз също исках да уча медицина, но в крайна сметка реших да уча фармация, тъй като не съм сигурен, че искам да се занимавам с това цял живот, а медицината е доста ангажираща. Трябва да учиш цял живот-буквално, или поне докато се занимаваш с това. Не е печелившо както по американските филми, не е
Д-р Хаус или Анатомията на Грей. Ако толкова го искаш, давай, ще влезеш.