Споделена история от Образование

Приет, но не каквото исках
Какво да правя, ако съм искал една специалност в университет, но съм приет в друга, която не ми е по сърце? Наистина съм объркан дали трябва да я записвам сега тази специалност. Дали ще си струва и ще ми хареса, ако още първоначално съм така настроен.

Коментари

1.   Имаш два варианта.
1. Записваш каквото са те приели, изкарваш възможно най-добрите оценки и след 1 курс подаваш молба да те прехвърлят в желаната от теб специалност. Не е невъзможно, аз поне направих точно така.
2. Не се записваш и цяла година се подготвяш сериозно за приема догодина, ако разбира се има приемен изпит. Ако обаче приемат с оценката от матурата... е, там по-добре избери вариант 1, че никак не е сигурно, че догодина балът ще ти стигне за желаната специалност.
А иначе познавах един образ, който 9 години поред беше кандидатствал и упорито отказваше да запише каквото и да е различно от това, което искаше. Накрая все пак успя... ама 9 години? ! Така, че за да не изпаднеш в подобно положение, по-добре избери вариант 1.

2.   Запиши я пък като не ти хареса винаги можеш да прекъснеш и да запишеш на ново

3.   Мога да ти гарантирам, че каквото и да учиш в България, после ще работиш друго! То по принцип от висшето няма голям смисъл, защото всички дипломи водят само до няколко неща: загуба на време, средства, здраве, пропуснати ползи (можело е да работиш вместо да се влачиш по лекции). Накрая ще осъзнаеш, че е трябвало да запишеш програмиране, както се тръби, че имало недостиг на програмисти, НО докато го завършиш вече ще се наводни със специалисти, ще осъзнаеш, че е трябвало друго, НО в друга държава и... и ще си на около 30 г..... Казвам ти го от горчив... горчив опит !!!

4.   Просто забрави за коментар номер 3, абсолютни глупости! Още малко и ще изкара, че изобщо няма смисъл от обазование