Споделена история от Образование

Много се колебая...и мисля, че накрая ще направя грешен избор!
Здравейте! Тази година ще съм в 12-ти клас, както си личи от заглавието -наистина много се колебая какво да продължа след средното си образование. В паралелка със засилено изучаване на биология, химия и математика съм.. Въпреки, че още от 9-ти клас си казах, че искам да уча Физика и още оттогава започнах да се подготвям за кандидатстудентският изпит, решавам задачи и по математика също, но в същото време пък и Правото страшно ме влече, да изучавам съдебните наредби.. , а съм решил още преди 4 години да продължа с Физика, изрешил съм всички всевъзможни сборници със задачи. Но и в главата ми се върти специалност Право, обмислям дали да не започна да се готвя и по История и Български език за всеки случай, но някак си... не знам, просто не знам какво да правя! Започнах да се разколебавам много и накрая мисля, че ще направя грешен избор. А и нещата със реализацията, знам че и при двете специалности, ситуацията не стои добре, но.... не знам какво да правя.

Коментари

1.   Физика!!! Ще си имаш сигурна работа после.

2.   Физика!!!

3.   Ами което и да избереш щом и двете ти харесват не виждам защо да има значение.

4.   Прависти колкото искаш. За реализация там ти трябват връзки. Куцо, кьораво и сакато записва и ЗАВЪРШВА право, тъй като и всеки "университет" (колко ли в България изобщо заслужават това прозвище) предлага прием за тази специалност.
Давай смело с физиката! Много са малко специалистите в тази сфера! Когато бях в гимназията ми беше любим предмет, макар и никак да не можех да си решавам задачите. Беше ми интересно да чета различни факти, определения, да си разяснявам конкретни формули... И само пустите задачи и многото математика ме спряха да не я запиша висше, а едни от най-добрите професори в страната лично ме убеждаваха, че това било моето нещо. Останах само на ниво "хоби", без желание за "професионализъм".
Само да те предупредя- до колкото знам в СУ паралелките са много мънички и няма много хора там, а след време някои се отказват. Надявам се това да не те стресне, ако си сам/а. Като човек, който учи в специалност сама, мога само да ти кажа, че това е плюс, защото те комплектоват с други специалности, запознаваш се с целия факултет, а не се "заравяш" само на удобно, а и накрая ти сам си правиш организацията и не ти трябва да се съобразяваш с други нахалници :D
Успех!