Споделена история от Образование

Дали се учи за тази професия?
Здравейте! През идната учебна година съм 12 клас и естествено въпросът, който ме мъчи е "Какво да правя по-нататък с живота си? ". Мисля много за това(даже може би прекалено много) и като гледам специалностите, осъзнавам че за момента няма нещо, което да ме влече чак толкова много и да се виждам да го работя това(има време, нищо не се знае).. В същото време си мисля, че семейството ми не е в особено добро финансово състояние и че е по-добра идея да работя докато уча(ако си намеря моята специалност.. ) и така.. Общо взето една голяма обърквация! Май май, ще се пише и друга тема.. :) Чудейки се какво да правя се сетих, че някой ми беше споменал, че за професия ПОЖАРНИКАР не е задължително да имаш висше образование, защото имало недостиг на кадри и ги обучавали на място. Казах си:''Ами ако е така-защо да не опитам? ''
Запитах се, обаче дали това е наистина вярно? ! Това е и въпросът ми към Вас, по възможност знаещи хора!
Ще съм много благодарен, ако някой сподели нещо по въпроса!! :)

Коментари

1.   Момче, ще ти го кажа най-кратко - хвани се с нещо, от което се правят пари - другото са глупсоти!

2.   Неее, учи си се за пожарникар. Мисля, че имаше такава специалност в школата в Симеоново, учиш заедно с бъдещите полицаи и се кандидатства и с психо тест и изпит по физическо възпитание. Успех!

3.   За пожарникар
факултет „Противопожарна охрана“ в Академията на МВР в София Което ще рече 4 години висше, но излизаш с диплом и чин. С такова образование ще станеш началник на екип пожарникари.
Или 6-7 месечен курс в школата във Варна с такава школа излизаш обикновен пожарникар най ниско ниво или за 7 месеца ставаш шофьор на пожарна кола плюс пожарникар.
Обаче имай предвид, че изпитите за влизане и в двете специалности хич не са леки, трябва да можеш да им покриеш както психическия, така физическия, здравословния и умствения норматив. Тоест минаваш поне на три четири изпита. С тройки от гимназия и липса на знания по математика, български, химия, физика за пожарникар не се влиза. Макар да нямат кадри не могат да пуснат глупаци, които да грешат и направят пожара по голям. Защото при гасенето на пожари една "малка" грешка струва човешки животи.

4.   Направи като всички останали - почни работа в кол център, докато учиш. Парите са добри, но ти трябва английски и още 1 език.

5.   За пожарникар мисля, че наистина на място те обучават. За полицаите има школа. Пожарникарите работят на 24ч смени, не трява да те е страх от високо. Попринцип покриват и едни нормативи ама дали навсякъде го правят не знам.

6.   Браточка, захвани се с някаква работа колкото да имаш лев след като завършиш. Работи я примерно една година и през свободното си време опознай себе си. Разбери какво ти е страст и като събереш малко кеш и си сигурен в себе си може да се хванеш да учиш нещо по-сериозно. Правил съм твоята грешка да се пусна по течението, но истината е, че не харесваш ли това, което учиш просто си губиш времето. Благородно завиждам на тези, които учат нещата за които са създадени. Когато видиш интереса и ентусиазма им просто разбираш, че не ти е там мястото. Успех.

7.   Аз работя като продавачка на мъжко бельо и взимам 1100. Black Sabbath

8.   Университета е загуба на време - аз с 2 висши образования се озовах на бюрото по труда и 4 години нищо ! НИЩО ! Скъсах се да подавам CV-та...да ходя на място, да им се моля, смених и костюмите ! Нищо !!!
Съвет - хвани се на работа, защото после няма да ти се живее, като си осъзнал, че си си загубил времето, парите и нервите по някакви надути професорки, върнали се от Русия с големите титли !

Поздрави и лек ден !