Споделена история от Образование

Не се справям...
Здравейте,

Историята на моето учение е дълга, затова давам накратко. Започнах да уча фармация в Германия по желание на майка ми, която не си даваше сметка нито за моите истински желания, нито за собствените си финансови възможности (отглеждаше ме сама).... и стигнах доникъде. Завърнах се обратно поради крайното ми нежелание да уча това и липсата на пари. Междувременно развих хобито си (цветарство) и реших да запиша растителна защита. Направих го, вече съм 4-ти курс, но проблемът е, че самото учене вече не ми се отдава.... всичко става насила. Не, че не ми харесва, напротив, та аз съм в градината си всеки ден по няколко часа.... занимавам се с това, което уча постоянно. Създадох нещо, а което се гордея. Събрах различни растения, които имат колекционерска стойност и съумях да ги отгледам правилно. Но.... както ви казах... парите не стигат. Работя по 14часа на ден, на смени. Нямам време за нищо друго освен за градината и да спя. Резултатът е, че през учебната година не можех да ходя редовно на лекции (не пропусках упражнения обаче).... следователно не се чувствах подготвена и просто не отидох на нито един изпит през сесията. Сега съм с 7 невзети изпити, не знам откъде да започна... Като взема предвид и отношението на някои преподаватели, замислям се дали изобщо ще мога и тройка да изкарам. Сега например трябва да уча, а вечерта съм нощна смяна... след нея трябва да се явя на първия изпит. А аз съм все така неуверена в знанията си. Просто не знам какво да направя.

Коментари

1.   Просто си потърси някаква по-нормална работа. Език не знаеш ли? При такива смени, постоянна заетост е повече от ясно, че няма как да се справяш със следването. Много хора прекъсват точно поради тази причина. Може да се съчетаят нещата, трудно е, но не и едното да е за сметка на другото.