Споделена история от Образование

Медицина??
Здравейте. В 10 клас съм и много ми харесва биологията. Много ми е интересна и все се чудя дали да не запиша медицина. Много хора обаче ми казват, че е адски трудно, че повечето се отказват, много кръв, че годините учене са твърде много. Искам да съм сигурна, че като почна нещо няма да се откажа, за това тези от вас, които учат или са учили медицина какво мислят? А, и кои университети са хубави, говоря за извън България?? Колко трябва да ми е добра и химията? Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Здравей! Уча медицина във Варна. В България специално въобще не е сложно да завършиш медицина, докато в чужбина нещата не седят така... там здравата се учи. Тук над 50% от състудентите ми си вземат изпитите с преписване. Относно въпросът с кръвта.... ако още от сега те е страх от кръв и смърт трябва наистина да помислиш дали можеш да преодолееш тези си страхове, за да не са пречка за по-нататъшното ти обучение. Лично за мен проблемът за следването на медицина в Б-я се корени в специализациите, които идват след това (необходимо е да си натегач/Ка, да имаш родители лекари или стабилни връзки, за да станеш какъвто лекар ти се иска на теб).

2.   Здравей,
Момче на 20 години съм студент по Дентална медицина. По начина по който си го написала разбрам, че нямаш никаква представа от това с което си решила да се занимаваш. Не може просто така да запишеш медицина, дентална медицина или фармация. Изискват се много сериозни и дълбоки познания по Химия и Биология. Особено след като си и млада дама ще ти е още по натоварено, защото жените имат по висок бал. Полагат се кандидат-студентски изпити по Химия и Биология след което оценките се удвояват и накрая се взимат оценките от училище пак по същите предмети. Формира се бал и излизат класирания. Вероятно ще се нуждаеш от частни уроци особено по Химия, където материята е тежка и на моменти скучновата. Биологията си е чисто зазубряне, поне в по-голямата част. Кандидатставеното е един малък ад, но накрая всичко си заслужава. Гледката отгоре е невероятна, повярвай ми. След това обаче нещата стават сериозни. В университета има страшно много учене, всеки ден задължителни лекции и упражнения, специални предмети и така нататък. Няма нищо по красиво и благородно от това да лекуваш болката на другите хора. Ако си решила да ставаш доктор заради парите по-добре недей, стани управител, мениджър или търговец на стоковата борса вместо това. Успех в начинанието и много здраве :)