Споделена история от Образование

Гаджета в университета? Възможно ли е?
Здравейте чудя се дали ако ида като студент в Германия, няма да се прецакам. Няма да мога да си намеря готино гадже. Та там ще са немкини а вие всичките знаете че са много грозновати.
Знам че това не трябва да влияе на избора ми но все пак да ви попитам какво да очаквам? Ще има ли много рускини : )

Моля модераторите да публикуват темата. Това е част от живота все пак.

Коментари

1.   В университетите има много чуждестранни студенти. Да не си мислиш, че ще си единственият българин и единственият чужденец открил топлата вода- учещ се в западен университет.
Пич, аз съм в Англия от доста време, и вече знам полски и румънски, смятай за какво става на въпрос.

3.   Ако искаш рускини отивай в Русия! За теб най-важно би трябвало да е ученето, а не дали ще си намериш готино гадже в университета.

Делс

4.   Е, няма да са като нашите чалга момичета с вафли в косите и препяващи на Галена. Но и там има жени, просто няма да са това, на което си свикнал.

5.   Не мисля, че точно това ти е проблемът. Красиви жени има навсякъде, а във ваканциите ще си в България. Всъщност ти в България имал ли си момичета?

6.   Авторе, как може да задаваш подобни въпроси? ! Струва ми се, че имаш доста предразсъдъци. Какво означава германите били грозновати? ! Има всякакви, не може да слагаш десетки милиони германки под един знаменател. А, иначе, разбира се, че има всякакви националности в университетите в Германия и навсякъде в Западна Европа. Но, един приятелски съвет от мен, не си търси гадже според националността й, а според това какъв човек е.

7.   Не се надявай на "горзноватеи немкини".

8.   Как пък го измисли, че няма хубави немкини. Аз учих един семестър във Фулда. Имаше си много хубави момичета, от всякакви националности, но не съм забелязала да се интересуват от романтични отношения в университета.

9.   До номер 4 - "Е, няма да са като нашите чалга момичета с вафли в косите и препяващи на Галена. " Искам да те попитам ти в 2012 година ли живееш все още? Що за глупаво изказване! И тогава и сега не всички момичета са "с вафли в косите и препяващи на Галена". Ако ти си заобиколен от такива, това говори лошо по-скоро за теб. А, относно темата. Сам казваш, че това не трябва да влияе на избора ти за образование. Звучи леко инфантилно, сякаш си 7 клас и избираш гимназията си според това къде има по-хубави момиченца.

10.   Не нямал съм, все пак съм от малък град.

Г-н Автор

11.   Аз съм завършила в Русия. Студентското ми гадже беше руснак. Като завърших, се прибрах в България, а той остана в Москва. После дойде тук и ми направи предложение за брак. Аз отказах, просто тъкмо си стъпвах на краката и не ми беше до женитба. Но пък останахме приятели за цял живот. Той в момента е на почивка в България. Настаних го в хотелчето на мои приятели на морето. Чакам го след десетина дни в София да се видим. Ще ми погостува три-четири дена.
Няма да останеш без гадже, авторе. Рискът при тези връзки обаче е, че после животът може да ви разпилее. Но в тези години се създават много хубави приятелства. Игор е третия наш състудент, който ми гостува това лято. Всички колеги от студентската ни компания държим връзка и си помагаме; все пак сме с еднаква специалност и работим на сходни позиции.
За завиждане си, авторе. Иска ми се да се върна в онези времена. Университетът в чужбина е препоръчителен не само заради знанията, които ще получиш, но и защото ти дава една самостоятелност, на която не си вярвал, че си способен. Вече я няма нито мама, нито баба да ти сготвят, сам си. Научаваш се да се грижиш за здравето си, защото няма кой да ти помогне, ако се разболееш. Свикваш и да си разпределяш парите така, че да ти стигнат. Ако похарчиш всичко, просто гладуваш. Ще се научиш и да си шиеш сам копчетата, и да си гладиш дрехите и куп други неща. А за гаджетата, пак казвам, изобщо не се притеснявай!

12.   Част от живота е, но не от тема образование...

13.   Към 9 от 4
Мисълта ми беше, че и там има момичета, но просто няма да са от нашият манталитет, затова може да ти е трудно. Ти ще си свикнал на един типаж, а те ще са съвсем други. Жена съм, и знам, че не всички са такива. Но както авторът се изказва, че са грозни германките, а рускините били за предпочитане и супер красиви, ми стана ясно какъв типаж предпочита.

14.   В голяма заблуда си. Германките са много по-хубави от нашите кранти, но малко е вероятно някоя да ти върже. Така че, трудна работа, едва ли е възможна. Приготви се да караш на чекии.