Споделена история от Образование

Как да реша какво да следвам?
Слушайте, ще бъда честен.
Не мога да реша какво да следвам. Вече съм 11 клас и тотално съм се объркал. Никой нищо не ми казва, а знам че е време да реша. Все пак ще ми трябва диплома, ще трябва да си избера матура и общо взето съм объркан.
Искам да ми бъде разяснено как стоят нещата с дипломата, и какви срокове да спазвам.
Също така ще съм ама наистина щастлив ако ми кажете как стоят нещата с кандидатстването като студент в Германия, защото на там съм се насочил. Значи да кажа че твърдо съм решил да ходя в чужбина, мисля че хората тук ще ме разберат и без това съм от малак град, така и така ще трябва да се изместя.
Знам само, че няма да ставам доктор, адвокат или икономист.
Отдава ми се математика, зле съм с химията и биологията.
Всеки път като си харесам специалност, почвам да търся в интернет и след това я отказвам. И така до безкрай.
Знам че първо решаваш каква специалност и след това унивирситет. Много бих искал да прочета това онова за реализацията, понеже може би най- важното е да знаеш че след това ще работиш със специалността си.

Коментари

1.   За чужбина знам, че ще ти трябва сертификат за език. За Германия ще ти трябва за Немски. Сега прочетох за някакъв TestDaf. От съученици съм слушала, че за Германия в някой университети искат и отлична диплома. А познавам и ученици с ниски дипломи, които отидоха в Англия и някой и в Дания.

2.   За да не съм поредната, която ще те насочи към ИТ, ще ти предложа да запишеш инженерна специалност, ако наистина ти се отдава математиката.