Споделена история от Образование

Закъснях ли?
Здравейте. Според Вас късно ли е да се запишеш да учиш медицина на 23-24 години?

Коментари

1.   Докато не станеш на 30, не е късно.

2.   Ако не ти е проблем, че ще станеш лекар тепърва на 33 защо не? И че до 50 ще бачкаш на 3 места за общо 1000 лв. Стига да има кой да те издържа 8 години и да ти плаща обучението.

4.   Не, не е късно.

5.   Не много, но да знаеш че след това иска много специализации да изкараш за да станеш нещо, иска и връзки, иначе ще те подритват. Няма да имаш шанс за кабинет, а ще си общак в някоя болница денонощно. Помисли дали това искаш. Звучи готино като кажеш медицина, ама са две леви джапанки.

6.   Никога не е късно :)

7.   Не е късно.

8.   До номер 2 медицина се учи 6 години и не малко хора работят, докато следват. Аман от песимисти значи. Това, че не си постигнал нищо в живота си не значи да отказваш човека. Да можеш и ще имаш ужасно много възможности за реализация тук, а ако знаеш език също и в чужбина. Гладен лекар няма. Също няма да ти се наложи да бачакаш на 3 места. Най- много на две, ако си отвориш частен кабинет и работиш в болница. Пожелавам ти късмет, преследвай мечтите си!

9.   No 8, а ти дали си наясно, че след шестте години медицина, тепърва трябва да се специализира? И, че най-кратката специализация е четири години? Наясно ли си, че много, ама много често заплащането по време на специализацията е близко до минималната заплата? Говорите тука, без грам идея да имате...