Споделена история от Образование

Второ висше
Добър ден!
Много бих искала да получа съвет и мнение.
Завършила съм скоро за медицинска сестра, но не съм удовлетворена от професията си и заплащането, реших да започна второ висше образование.
Колебая се между Застраховане и социално дело и Финанси.
Бих учила усърдно и занам, че ще се справя. Но не знам коя от двете специалноссти да избера. Истината е, че не се чуствам щастлива от сегашната си работа и искам да ми е по-спокойно и по-доходоносно за в бъдеще.
МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ1111

Коментари

1.   Като финансист и съпруг на мед. сестра ти казвам, че ще се наденеш от един кур на друг. Ако си мислиш, че с финанси ще взимаш много пари еле пък със спокойна работа, дълбоко се лъжеш. В банките в момента заплащането е като на мед. сестри, а напрежението е голямо. Даже ако не си в София, има вероятност изобщо да не си намериш работа. А застраховането дори няма да го коментирам. Там най-много да станеш застрахователен агент на граждански договор без твърдо заплащане, т.е. някои месеци може да печелиш 0 лв и 0 стотинки. И последното съм го работил.

2.   Здравей. Аз в момента съм първи курс за Медицинска сестра и мисля да се отписвам още от първата седмица. Записах го с мисълта, че ще се доближава най-много до медицината, но уви май сгреших.

3.   Учи езици и се хващай по корби и чужбини като мед сестра.

4.   Аз пък от счетоводител мислех да се преквалифицира на мед сестра и като ви чета и направо не знам.

5.   Да допълня, счетоводството е много, много скучна професия. Поне за мен.

6.   Няма значение какво ще учиш, стига да имаш мотивация и желание за развитие. Повечето българи за съжаление след 40 години комунизъм си мислят, че като завършиш някой ще дойде и ще те хване под ръчичка и ще ти дава 3000 лв заплата, а ти ще ходиш от 10 до 16 и ще си клатиш краката. Този филм отдавна го няма и затова хората недоволстват, защото за да успееш се изискват личности качества и мотивация всеки ден да се развиваш. Или накратко ако ще го записваш защото комшията е финансист и "изкарва егати кинтите" или "мама ми каза, че тия изкарват големи заплати" недей-резултатът ще е същия.

7.   Ти от тъпа и неудовлетворяваща професия като заплащане, отиваш на още по-тъпа. Повечето с такова образование, които познавам, са безработни.

8.   Може би е хубаво да опиташ да кандидатстваш във фармацевтични компании или компании, провеждащи клинични проучвания, CRO.

9.   И 5 да завършиш какво от това. Търси си работа, може би в някоя мед. фирма. Никой няма да ти иска висше икономика. В България всеки работи, каквото намери. Каква ги е гаранцията след това. Учи нещо което реално свързано специализирани програми, езици... другото е ала бала. Моя позната мед. сестра работеше в банка е накрая се върна към професията си. Все пак си тръгва в 2 от работа.

10.   Учи фармация, медицина или пък дентална медицина. Нищо, че имаш висше, ако нямаш магистратура държавна поръчка, можеш да завършиш дентална мед., фармация или медицина отново държавна поръчка.