Споделена история от Образование

Как да науча Японски безплатно?
Здравейте, някой знае ли някаква програма, с която да мога да уча Японски безплатно? Или някакъв друг начин, ще ви съм ви благодарен!

Коментари

1.   Duolingo.

2.   Това е език със сложна граматика и писмена система, не можеш да го учиш сам. Някой трябва да ти обясни техниката на изписване на канджитата и много други неща.

3.   Учех Японски в Търновкия университет 4 месеца, понеже не успях да си взема изпита. Бих казала, че е хубаво да имаш основата за произношенията и структурата на изреченията. Сега продължавам да уча по самоучителите на Братислава Иванов. Има издадени няколко, от които имам два и бих ти препоръчала "Основи на Японския Език". 500 страници, 25 лв, корицата му е червена, покрива 4 и 3 ниво. И ако имаш някакъв трик за учене на канджита, можеш да го споделиш. Успех!

4.   Напиши в youtube

Japanese language/learn japanese/japanese audio lessons

И в google play виж за приложения, може и да се плащат малко, но не е като да платиш курс.

Купи си учебник с граматика.

5.   Пич аз седем години уча английският платено и още толкова сам и като цяло още не мога да го говоря, макар и да разбирам значителна част от речта като чета, ти искаш японски да научиш безплатно. Опитвал съм се да уча сам немският с видео уроци, и на втората седмица ми се зави свят и ме заболя главата от сложнотията и плетеницата. Отказах се твърдо да се занимавам. Отделно се бъгнах и ми се повреди и английският, защото стана мешаница между английският и немският. А вчера какво ми прищтрака реших да уча българският с видеоуроци. Той разбира се ми е родният език, обаче да видя как се чувства чужденец ако го учи през видеоуроци. Ами омотах се със собственият си език там. Добре че го знам предварително и това компенсира объркаността ми в урока. Не ми се мисли какво ще е с японският. Мисля, че ако човек не живее в страната чиито език иска да научи, няма как да го научи добре по друг начин. Ако ти трябва за по по-прости разговори, гледам има разработени джобни преводачи, като Langogo примерно.

6.   Тцъ. Това е кратък очерк на японската система за писане:
https://www.youtube.com/watch?v=bcdYKxHT8kY

Както се вижда, японският е труден. Можеш да се бъхтиш във всякакви книги и онлайн уроци, но това ще те докара само до най-елементарно ниво. За японски се искат курсове, при това немалко. Безплатно не става.

7.   Youtube е отговора на въпроса ти там има всичко за японския език

8.   Аригато! あありりががととうう
автора