Споделена история от Образование

Питам студентите в чужбина!
Здравейте, да ви питам, студент ли сте в чужбина, ако да...
Вярно ли е че масово се връщате в България, заради невъзможността да си намерите приятелка. Имам приятели на запад и се оплакват от момичетата, били много студени, затворени, особено към чужденците. Даваш им номера си но те не ти званят, те ти дават своя но не ти дигат... общо взето все подобни истории. Вярно ли е?

Коментари

2.   Ако се държиш, като бай Ганьо няма да ти се обадят. Същото чувам и за млади хора, които просто живеят и работят в.чужбина. Истории тип как няма са си намерят жена, защото били българи и защото нямат пари. Сякаш само българи има из Европа, а другите са аристократи със синя кръв. Пълно е всякакви хора и националности, на всякакво ниво и в университета и на работните места. Проблемът не е в другите, а в нас българите в изградените стереотипи и в манталитета ни. Забавлявай се, срещай се с колеги, ходи на спорт, в библиотеката, събота и неделя на дискотека и нещата се случват. Студентството в чужбина, не е като в България 90 % купон и 10 % учене. Ако се затвориш в българска общност не омаквай нищо добро.

3.   ЗвАненето е много важно, шъ знайш!

4.   Ти какво предлагаш на жена от Запада? От брак печелиш само ти – гражданство. От секс пак ти. Материално благо нямаш. Ако не компенсираш с неминуем интелект, чар или красота, какво те прави по-добър от един тамошен мъж?

5.   До някъде да.

6.   Вярно е, до някъде.

7.   То пък така ако ставаше да се намира приятелка / приятел авторе...

Българският манталитет, социално поведение и методи за свалки върви само в България, както и на балканите. Потеклото на човека също оказва влияние за избора, лайфстайла, образованието, професията, статуса.

Остави на страна и това да си 'чужденец'. Ако човек си е домъкнал стария живот в нова среда и си живее по старо му и не се адаптира към новото за него си (които е пък е норма за там където е отишъл), разбира си че ще бъде виждан като чужденец.

Плюс това, Тиндър, Гриндър и други приложения се използват масово за чат и организиране на срещи и прочие. Това със 'да ти дам телефона си' на човек от улицата не върви. Социалните методи за сближаване са различни.

Да не говорим че ако това им е първото впечатление на хората, начина на заговаряне и подхода, поведение, език на тялото, вида на човека и прочие, ще окажат огромно влияние върху възприятието за 'искам ли да контактувам с този човек'.

Не забравяй че пепеляшка нама да излезе с принца (или обратното), както е приказката.

Аз познавам хора от смесени бракове от различни националности. Зависи от хората.

8.   Ами аз записах второ висше в чужбина и всичките ми колеги от курса са чужденци- поляци, румънци, индийци, молдовци и подобни. Даже и професорът ми е чужденец. Така че за сега никаква "хладност" и расизъм не съм усетил, просто защото всички сме струпани от различни точки на света.

9.   Номер 7 е прав.

Аз ще добавя и това, че всичките са турбо затворени в някакви микро общности - съквартирантите, двама-трима, дето се напиват из разни апартаменти. Социалните им контакти са, след 11-2 вечерта, когато излизат на "диско" , често доста пияни и се чудят, защо никой не ги харесва.

10.   До 3

От секс печелил само той? Уоу ... съжалявам за всичките ти сексуални партньори. Подбирай си мъжете по-добре.

11.   Аз съм студентка в Германия и досега не съм имала проблеми както с общуването с момчета, така и с момичета. Манталитетът действително е малко по-различен, но не енещо невероятно фрапиращо. Както в България, така и тук, а и навсякъде другаде по света, свестните хора са малко. Моите приятели са най-вече германци, защото просто имам най-много контакт с германци, но също така и китайки, французи, ирландци, индийци.

Относно момичетата... някои от приятелките ми германци са невероятни хора, много мили, отзивчиви, разбрани. Действително зависи от човека, не бих могла да генерализирам.

Искам само да спомена, че това е моето мнение. Един познат(българин), който също учи в моя университет, е на коренно различно мнение. Той смята, че хората са студени към него, че жените са грозни и дръпнати... В крайна сметка е както сам си го направиш, поне според мен. Не мисля, че е разумно или логично цяла нация да ти е виновна за нещо. Все пак ти си този, който е в тяхната страна и е логично ти да си този, който ще се адаптира, а не обратното.

Попътен вятър ти желая, ако си решил да учиш в чужбина!