Споделена история от Образование

Какво мислите за професията Акушерка?
Здравейте, аз съм момиче на 17 год. в 11 клас. Вече е време да се насоча към някаква професия. Много мислих и реших да кандидатствам за акушерка. Какво мислите за тази професия, като цяло как се учи през годините, заслужава ли си, колко часа на ден се работи, за колко? Споделих планонете си с доста хора, като някои от тях ми казват, положителни, а други отрицателни неща. А вие какво мислите? Моля ако има някой който практикува професията или познава такъв да ми отговори. Незнам накъде да се насоча.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравей,

Семейна приятелка на времето учи за акушерка. От години живее във чужбина по нейни си причини. Една конкретна от всичките обаче беше и кариерното развитие (във смисъл че стана доста известна и писаха за нея и във списания тъй като е и академична личност и много упорита и ученолюбива).

Във България почти не се раждат деца. Всъщност на много места в Европа почти не се раждат. Смятам че ако това е което искаш да учиш - направи го. Мажеш да се развиеш много със допълнителен труд, както и да си по-добра във акушерството от много други, проявявайки 'клиентско обслужване', емпатия, грижа, емоционална интелигентност повлияваща емоцията на човека срещу теб (който би бил уплашен вероятно).

Много от децата които би израждала във България конкретно, биха били и на роми тъй като те най-много правят деца.

Успех

Следвай си мечтите, това горе са само анализи. Винаги можеш и в чужбина.

2.   Това не е просто професия, а призвание (същото като това да си учител). Хората, които са със златно сърце и искат да работят такъв тип работа, не го правят за пари. Те го правят защото го чувстват, защото това е най-хубавата работа за тях.

Тъй че решението е просто - ако го чувстваш като призвание, ако обичаш децата и искаш да помагаш в България да се раждат българчета, тогава действай! Дай Боже повече такива хора като теб да има.

3.   Страхотна професияя , може и като сестра да се работи . Учението е 4г . В държавните болниц и няма да е много заплащането . Работи се на смени по 12ч . Когато раждах последния път всички акушерки бяха млади .

4.   Честно казано нямам никаква информация по колко часа се работи и какво е заплащането,но според мен е хубава професия,защото ти си част от това да се появи един нов живот на този свят,тоест едно бебе. В случая твоята роля е много важна за човечеството и по-специално за майките.Според мен трябва да учиш за тази професия и да я работиш един ден,защото в България има малко жени които го работят и повечето са възрастни и се търсят нови млади жени,които да заемат мястото им,така че ще има хляб за теб.

5.   Ниските заплати, нощните смени... Акушерките, които съм виждала все са били изнервени и, или уморени. Дори само заради заплатите плюс нощните смени не си струва.