Споделена история от Образование

ВТУ приложна лингвистика с японски
Здравейте на всички от сайта! След голямо чудене дали да пиша и аз, реших накрая да публикувам и моята история с надежда за отговор който да ми помогне. Видях че има доста истории свързани с тази, не съм само аз но реших и аз да попитам. Надявам се да коментират и хора завършили тази специалност.
1. Тази специалност предлага ли възможности за работа в Япония след бакалавър или магистър или по време на учението? Ако да какви са начините?
Понеже аз не виждам реализация в България с японски език. Местата са много малко по специалността и това ме навежда да питам за тези неща.
2. Как някои хора успяват да се реализират в страната на изгряващото слънце по време на учението и въобще и се установяват по някакъв начин а други си остават в България?
Моля за подробно обяснение понеже не съм наясно.
3. Мога ли да се прехвърля в друг Японски университет след едногодишната специализация по японски в Япония? Понеже не виждам друг начин да останеш в Япония освен ако не запишеш нещо.

Коментари

1.   Първо кажи как си с английския, защото искат отлична оценка на изпита за да може втория ти език да е японски във ВТУ. Също така не знам дали знаеш, но ти трябва да кандидатваш, да те приемат, да запишеш специалността "Приложна лингвистика с втори чужд език" и после според оценката ти, те те разпределят кой език да учиш. Моята приятелка вече се прецака като записа. Искаше да учи и тя японски, но понеже оценката ѝ беше 5 и нещо я сложиха да учи нидерландски, което е много тъпо, защото тя не искаше да учи този език. Ако не ми вярваш, обади се до Ректората им и ги питай - ще ти кажат същото, че те ти избират езика, според оценката, без да се съобразяват с желанието ти. Помисли добре, аз не бих рискувала някой друг да ми определя кой език да уча. Прпбвай в Софийския - Японистика. Естествено, там също трябва да изкараш отлична оценка, но поне знаеш, че ако те приемат ще учиш японски и то на много по-високо ниво. Също ще имаш повече шансове за развитие от големия град.
Успех!

2.   Здравей, аз също имам желание да кандидатствам приложна лингвистика, само че с първи език руски. Исках да попитам номер 2, ако знае, ще мога ли да запиша като втори език румънски? Пак ли зависи от успеха на изпита по първият език?

3.   Номер 2 не знам, звънни и попитай в кандидатстудентското бюро.