Споделена история от Образование

След физическо винаги съм болен
Здравейте, аз съм в 9 клас и тази година имаме нов учител по физическо, малко по-строг и каза, че винаги ще играем физическо, без значение от времето. Аз обаче, когато играя физическо и навън е студено, почти веднага се разболявам, вчера играх физическо навън и днес съм много хремав. Винаги се случва така, не знам какво да правя. Пропуснах да кажа, че физкултурен салон нямаме в училището ни, но и миналата година с друг учител нямахме, но когато беше прекалено студено не излизахме.

Коментари

1.   Вземи си една бележка от личния за освобождаване от физическо.

2.   Сменяш всичко мокро в съблекалнята след часа, включително и бельо. Ще е малко неудобно в тоалетната, но друг начин няма.

3.   Недей да влизаш в часа - какво те бърка? Имаше един треньор с готов отговор. Питат го ако вали дъжд, сняг и т.н. ще има ли час и оня казва "Ако завалят менгемета, тогава няма да караме".

4.   Освободи се. Това е неприемливо, щом иска да играете физическо насред студа, нека той после ви плаща лекарствата. Друг вариант е да се съберат родители и да говорят за начина на преподаване на този учител, защото по този начин ви излага на опасност. Аз имах такъв подобен във втори клас като бях, накара ни да плуваме в басейна в ледената вода и после бях с пневмония още след излизането от басейна.

5.   Номер 2 е пише това, което и аз бих те посъветвала. Често след спорт ако не се преоблека и остана с дрехите ме втриса. Иначе за навън ти трябват хубави дрехи, има доста спортни неща за спорт на открито през зимата. Ако имаш познати врчужбина ги помоли от там да ти пратят, дори и най-евтините дрехи са със страхотно качество.

6.   До 1: И като си вземе бележка какво ще стане - ще си остане същия кекав изнежен без имунитет. Спортът калява, спортът изгражда.

8.   Ах, колко познато! Преди години имах такава учителка по физическо, наското отказала се от спортна кариера, която си мислеше, че сме като нея и спортът е единсвения смисъл в живота ни. Не ме питай какво ставаше когато на -15 те изкарваше да тичаш в снега! Ами, логичното. После половината клас отсъсваше! И на другите учители им писна и взеха мерки. В най-студените дни, уж "случайно" ни намираха работа, примерно да подреждаме книги в училищната библиотека. И така си изкарахме зимата, а на следващата година имахме друг учител и нещата си влязоха в норма. Пак си спортувахме, ама зимата вътре в класните стаи, събирахме чиновете и правехме гимнастика или дори играехме шах.
Та и до днес като чуя за тичане с мокри крака в снега и ме втриса! Кошмарно беше!
Сигурно и другите ти съучениеци имат проблем с това, за това помолете другите учители за помощ, в крайна сметка едва ли искат цяла зима половината клас да отсъства...

9.   Че колко да е студено сега? Егати изнежените момчета, на хладно не се умира, не се притеснявайте. А и да се раздвижите също не е зле.
Браво на учителя!