Споделена история от Образование

Оценки
Здравейте,аз съм на 13,7 клас и ми предстои кандидатстване...Повечето от вас знаят колко е стресиращо.Особено по математика...Старая се наистина много,решавам задачи и се опитвам всячески,но нещо не ми се получава,а най-страшното е,че вместо майка ми да ме подкрепя,тя ми казва,че трябва да се моля да остана изобщо в същото училище...какво да правя.Искам да изкарвам по-добри оценки(и ходя на консултациии)
Благодаря предварително

Коментари

1.   Да ти имам проблемите!
Мога да ти гарантирам, че нито оценките, нито училището имат значение за по нататъшната реализация в живота!
Важното е да намериш какво точно те влече и да вложиш цялото си тяло и душа в постигане на твоето желание, А НЕ това на родителите ти.
Казва ти го човек на 30 г. с много високи позиции на работните места, преживял загуби, операции и разочарования именно от това, ЧЕ дипломата не ти гарантира успех в живота. Също така осъзнах, че има неща, които не зависят от нас - съкращават работния щат, уволняват хора, к.. ви и любовници на шефа се уреждат на позиции за кадърни хора!!!
Защото в университета може да си отличник, НО в живота да не си!
М30

2.   Миличка, аз съм момиче на 24 години и искам да ти кажа, че притесненията ти са напълно излишни. Когато бях на 13 мислех, че най-важното нещо в живота ми е в кое училище ще вляза и исках да съм в най-елитното. За съжаление българският ми вървеше, но по математика само двойки. На матурата хванах тройка, но не ми стигнаха оценките да вляза в елитна гимназия. Останах си в моето училище, първата година страдах, но после се радвах, защото с малко учене изкарвах високи оценки и завърших с шестици и влязох в хубав университет и си завърших и сега ми е добре. Повярвай, никой в този живот не ме е питал кое училище съм завършила. Всеки ме пита кой университет съм завършила. Затова спри да се притесняваш, остани си в твоето училище и гледай поне да имаш хубава диплома след 12ти клас, за да учиш в хубав университет.

3.   Частни уроци?

4.   Ако имаш възможност може да пробваш с частни уроци, но се съмнявам да не си се сетила. Може да погледнеш matematica. bg. Не съм разглеждала подробно форума като цяло, но мисля че имаше подфорум за кандидатставане след 7 клас, а и не вярвам да ти откажат обяснение по някоя задача, която не разбираш.
Успех с подготовката и на самите матури. Не е толкова страшно колкото ти изглежда сега. Много е важно да си максимално спокойна.

5.   Аз също съм на твоята възраст и съм много притеснена за оценките, най-вече по история. По другите предмети имам добри оценки, но тази история изобщо не ми е интересна и наистина се опитвам да уча и да запомням нещата, ноо нищо не става(а и учителката ни е много гадна и има прекалено високи за мен критерии, както и за по голямата част от съучениците). Та много се притеснявам да не вземе да ме остави на поправителен или пък да ми развали общата оценка. Не мисля че ще ти бъда полезна, но ако някой би могъл да бъде полезен на мен ще съм много благодарна! Успех! ❤