Споделена история от Образование

Въпрос за Рехабилитатор/ Кинезитерапевт
Здравейте! Завърших средно образование преди 2 години с матура по Английски език. Имам ли реалната възможност за прием по специалността Рехабилитатор/ Кинезитерапевт? Общия ми успех от матурите е Добър. Трябва ли да запиша някакъв курс, при положение, че държах Английски, а не Биология и Здравеопазване.

Моля адекватни съвети, не съм запознат затова и питам.
Благодаря!

Коментари

1.   Здравей,
Аз съм завършила тази пециалност и мога да ти обясня всичко.
Само си дай някакви данни да не пиша тук, ако може :)

2.   Независимо от това, което си завършил/а, можеш да кандидатстваш в НСА. Това е най-доброто място за получаване на квалификация като кинезитерапевт, като можеш да вземеш и поне още две специалности. По мое време изпитите бяха тест за обща грамотност, физически изпит и биология-също тест. Сега не съм сигурен, но тук www. NSA. BG можеш да провериш. Дипломата от НСА се признава навсякъде и няма подобен аналог. Успех!

3.   От автора:
До 1: Разбира се, с удоволствие, но как при положение, че ще разкрия личната си информация?

До 2: Благодаря! Засега натам съм се насочил. Другия вариант е МУ в Пловдив или София

4.   Не съм автора, но да попитам защо НСА да е най-доброто място за тази специалност? Не е ли логично в МУ-тата да се изучава на по-високо ниво?
Не се заяждам, просто се зачудих.

5.   А съм учила с МУ рехабилитация. Мога да кажа, че нивото е едно и също, интересувал съм се просто. Учим по една и съща програма с НСА. Разликата е че те учат 1г повече. И дисциплините имат различно разпредение. Моето наблюдение е че в България няма по-добро. Материалът е 1и същ от 100г и вс зависи от вас какво ще си научите. Казвам като съвет.