Споделена история от Образование

Ужасът 12- клас
Здравейте!
Въпрос до всички и моля за вашите искрени мнения.
Как се справяте и сте се справяли ( за завършилите вече) със стресът и купищата уроци, които ви дават в училище?
Аз ще уча медицина и барабар с всички уроци които имам за изпитите по химия и биология трябва да уча и тези които изискват в училище.
Не знам при вас така ли е, но там където уча аз, всички учители си показват "рогата" точно сега, когато най-малко трябва, което според мен е пълно безумие.
Мислите ли че е най-правилно да уча по предметите средно за 4 и да обръщам внимание повече на кандидатстването
или да поддържам добро ниво по всички предмети, но да пренебрегна съня и почивката си, съответно здравето.

Коментари

1.   Душичка. Ако наистина влезеш медицина, стресът и напрежението, което изпитваш сега, ще ти се сторят като песен, пред аналния секс, който те очаква в МУ.

2.   На първо място гледай здравето си то е най-важното.

3.   Учи си за КСК. Остави училището, тази диплома никой никога няма да я гледа. Предполагам знаеш, че от дипломата се взимат само оценките по биология и химия. Училище ще завършиш, може да си сигурен в това, но дали ще вземеш изпитите в МУ никой не може да ти го гарантира. Изпитите са тежки, а проверяващите-безмилостни. Дай всичко от себе си и ще успееш. Говоря ти от личен опит, в моето училище беше по същия начин, имало е седмици, в които общо са ми се събирали не повече от 20-30 часа сън и по този начин не бях достатъчно продуктивна, но все пак успях да вляза, успях и да имам отлична диплома, но това не ми е потрябвало никога.

4.   Да, накрая всички вземат диплома и няма значение какви са оценките (освен в твоя случай са важни химията и биологията). Другото го забрави. И матуруте не са кой знае какво, само ви пляшат. Иначе аз завърших тази година, не осъзнавах какво трябва да правя, бях депресирамна през цялата година, а не е трябвало.

5.   Свиквай! Медицината е най-тежката специалност, така че това което ти тежи сега ще ти е песен ако те приемат!
А иначе къде беше до сега, че чак в 12 клас се сети да се подготвяш за кандидастване? Човек ако сериозно иска да учи медицина започва подготовката още от 10 клас, защото и изпитите са много сериозни.
Ти си знаеш, но ако чак сега си започнал с подготовката...
А и незнам каква е сега програмата в 12 клас, но преди в 12 клас учехме много малко предмети и реално се бяхме съсредоточили върху кандидастването. Да и при нас имаше 1-2 учители, които се бяха взели много на сериозно и втория срок на 12 клас бяха решили, че техният предмет е най-важен, но просто поговорихме с директорката и със съответните учители и се изяснихме, че никой от нас няма да кандидаства с техвия предмет (единият беше учителят по философия), та ако може малко да се съобразяват. И нещата се получиха. Обаче трябва да се говори!
И да се оплакваш тук, няма как да ти помогнем. Нито можем да накараме учителите ти да се съобразяват, нито можем да те облекчим в подготовката за изпитите. Вече не си дете и ще трябва да се учиш как да се справяш със ситуацията. Никой не твърди, че е лесно, но щом мечтата ти е да учиш медицина, ще намериш начин.