Споделена история от Образование

Специалност Зоология - възможности за реализация?
Ами принципно много обичам животните, а покрай това и този предмет Обичам да гледам по телевизията за тях, за различните видове, да се информирам. Уча специалност, която изобщо не харесвам но имахме дисциплина зоология и тя беше единствената, която ми харесваше. С кеф си научих цялата систематика и латинските на видовете, които изискваха от нас да разпознаваме. Въпросът е, че съжалявам, че не записах някоя биологична специалност в СУ сега, след която ще имам възможност за магистратура по зоология. Но все пак искам да ви питам какви възможности за реализация може да имам ако съм зоолог? Защото там е че единственото което ми хрумва е да съм асистент по дисциплината. Защото аз съм такъв тип човек, че каквото ми интересува, обичам само дистанционно да го уча. Тоест вкъщи да чета от книги, от учебници, да гледам по телевизията видовете и тяхното поведение, но не обичам разходките сред техните местообитания и да се опитвам да намирам видовете наживо. Още повече ако ходенето е дълго. Мързи ме :Д От практическите задачи обичам само на място да ходя и да гледам препаратите, по които ще ни изпитват. Но като цяло не си падам но разходки сред природата и планини. Освен ако някой не ме вози с кола разбира се и ако той хваща видовете и ми ги показва съм навита :Д Но сериозно иначе много са ми интересни животните, тяхната филогенетика, тяхната биология.
Другото което е някой завършил "биология и химия" или "география и биология" или "биотехнологии" в СУ ( това са специалностите след които имам възможност за магистратура по зоолотияс), да каже там минава ли се без протоколи и курсови работи. Като цяло ме устройва специалност по която не се правят никакви самодейности освен дипломната работа и заверяват семестъра само при 100 % присъствие на всички упражнения.

Коментари

1.   Момиче, осъзнай се, та ти превзе целия раздел „Образование“! Ироничното е, че точно ученето не ти се удава, а ти продължаваш и продължаваш да ни занимаваш с обърканото си мислене! Вземи си час за психиатър, очевидно не можеш да се справиш без професионална помощ! Моля те, направи нещо за себе си, стига толкова! Успех!

2.   Запиши биология и химия и ще наблюдаваш всеки учебен час хванати в капан по 20-30 вида.

3.   "Превземам" целия раздел, защото след като напиша и споделя дадена тема ми хрумват още въпроси и пишейки темите и четейки коментарите и другите гледни точки, това наистина ми помага да осъзная повече къде ми е проблема.Някъде в друга тема ми бяха написали да се замисля дали няма друга специалност, която ме привлича.И почвам да усещам, че е зоологията.И мисля, че ученето ми се отдава само ако имах човек, който надълго и нашироко да ми обяснява целия материал по всяка дисциплина , която учим ( майка ми и баща ми правеха така в училище) на по опростен език.Но нашите това вече за университета не могат да го правят.Просто трудно разбирам сама материала.А в час каквото говорят пък изобщо не се ориентирам.Това е омагьосания кръг при мен.Имам много потенциал, но сама не мога да го усъвършенствам.А никой няма времето и нервите да ми обяснява като на малоумна.Само когато уча за животните що годе се справям сама, защото то общо взето всичко, което се изисква от теб е да ги научиш визуално, да им знаеш латинските и биологията и местообитанията им.Затова се интересувах какво представлява и дали бих могла да се справя.

4.   И какви толкова въпроси ти хрумват, дето не можеш да ги напишеш като коментари, а напуска 20 подобни теми? Не се заблуждавай, че зоологията е лесна, то отдалеч всичко изглежда ори-мели-яж:-)
Къде е тая Зоология? Прочете ли поне учебния план? Или изгледа няколко филмчета от Анимал планет и реши, че е супер лесно :-)
И какво по-точно ще работиш, ако евентуално вземеш, че я завършиш?

6.   4, да точно за работа помислих. Мисля, че мога да бъда асистент по зоология. Смятам че даже ще ми е приятно да преподавам на студенти показвайки им препарати на птици и други животни и да им разказвам латинските наименования, биологията, диморфизъм и т. н.
Причината да не го записвам е че си убих всякакво желание да уча, изхабена съм тотално вече от университета, просто не осъзнах навреме какво искам. Ако имах възможност да върна времето назад, заологията щеше да е без да се замисля.

7.   Ти- асистент???!!! Момиче, ти нямаш реална представа за възможностите си! Не можеш да се справиш с някакво си Горско стопанство, знаеш ли как се става асистент?! Слез на Земята, мила, за твое добро е.

8.   асистентка??? Ти нямаш връзка с реалността, честно. Имаш ли идея колко изпита трябва да вземеш, докато завършиш, а дори четене с разбиране не ти се удава? Ти не разбираш дори това, което четеш, а искаш да го преподаваш на други?
По-горе те попитах видя ли учебния план на тая специалност? В кой университет е? След като / ако завършиш, трябва да се явиш на конкурс за асистент, в който да се състезаваш с други и да се представиш по-добре, а после да защотиш докторат по специалността. И да преподаваш е доста по-различно от твоите представи да показваш това-онова на хората :-)