Споделена история от Образование

Мале тоя немски език ще ми язяде главата
Здравейте!
В гимназията съм и уча профилирано немски. Доста съм добур за материла, който учим, но търся начин още да си повдигна нивото( особено, когато става дума за разговорен език. Винаги съм слушал доста подкасти( основно на английски и български). Когато се опитах да намеря нещо, излезлите ми предложения не ми се сториха особено интересни и увлекятелни. Интересно ми е какво слушате вие като подкасти на немски, което ви привлича?

P.S. Искам да е подкаст, тъй като е нещо не особено поглъщащо и мога да гоправя, докато ям или вървя. Книги и филми не ме устройват

Коментари

1.   ютюб изобилие ат уроци, истории според нивото много увлекателни. Примерно историята на Моцарт. Уроци всякакви от преподатили. Слушай само на немски по-добре.

2.   Аз лично гледах auf Klo, Easy German, das Podcast UFO и много харесвам Die Frage ...И различни ютюбъри следвах. Но като цяло главно от филми го учих аз.

Има и доста хубави образователни канали като 100SekundenPhysik, simpleclub, Die Merkhilfe, interessanteWelt, MrWissen2go

Надявам се да съм ти била полезна, успех с ученето.

4.   Има канали на немски - гледай всеки ден. Книгите не разбирам защо ги подценяваш? Телевизията е за произношение, книгите за фрази и думи.

8.   Според мен немския може да ти развали английското произношение на думите.
Аз съм го учил този език в гимназията, но сега нищо не помня.

9.   Немски език си заслужава да се изучава редовно.