Споделена история от Образование

Мога ли да вляза в СУ с 3?
Здравейте, вече съм на 26, но когато бях по- малък не учех изобщо и имах 3 на дипломата, кеото и до ден днешен ми пречи в живота. Та.. искам да уча История и Философия с СУ. Според вас, ако се представя добре на изпита има ли някакъв шанс да вляза?

Коментари

1.   Здравей! Уча в Историческия факултет на СУ ,но не в същата специалност. Ами,виж в тази специалност “История и философия”,която си си избрал ,местата са ограничени и има доста кандидати всяка година за специалността,но трябва да се явиш на кандидатстудентски изпит по История,лесно ще влезеш там,повярвай ми...,но после как ще излезеш? Сам казваш,”не учех изобщо”, е повярвай ми в тази спец . “История и философия”,дори и да те приемат с 3-ка,то ти после сигурно няма да завършиш и ще си поредния прекъснал студент ,понеже ще учиш адски много материал ,отделно Историческите дисциплини ,отделно Философските,а накрая и Педагогическите,понеже специалността е и с педагогическа насоченост. Така ,че внимавай и си помисли добре, особено в Първи курс -като започнете Средновековна история ,после Логика,Антична философия ,Стара история ,История на Византия...повярвай ми,ще ти се наложи да четеш и денем,и нощем...Особено тук няма да минеш под капките... ,но ако смяташ,че все пак ще се справиш-ами Успех!

2.   Да се поправя *учих от бързане са грешките. Автора

3.   Можеш и с тройка ако няма желаещи за специалността а трябва да я запълнят за да не спре финансирането. Скоро и с двойка ще може и ще ви записват автоматично, та който не иска ще трябва да ходи да се отписва.

4.   Да, балът за История и философия не е особено висок. Особено ако си момче, приемът ти е още по-лесен.
Имаш възможност за явяване на кандидатстудентски изпит в СУ по История на България и Философия и социални науки. В таъв случай ще гледат оценката от ДЗИ само ако е по История и цивилазиция или по Философски цикъл. Ако си държал по друг предмет (примерно математика), няма да гледат матурата, а ще вземат оценката по История/Психология и логика/Етика и право/Философия/Свят и личност (най-високата оценка).

Ако се постараеш на изпита (на който и от двата да се явиш) и имаш оценка над 4,00 - не се притеснявай.

5.   Да, балът за тази специалност не е висок.

6.   За тази специалност няма нужда да се явяваш на изпит. И с тройка от диплома приемат. Друг е въпросът толкова ли се чудиш какво да правиш с едно 3-4 хил. лева? Дай ги на някой, който има нужда.

7.   Да номер 1, затова и писах " не учих" в минало време. След 20 годишна възраст силно ми се разпали интереса и може да се каже, че се образовах сам. С книги, учебници и каквото ми дойде. Постигнах значителен напредък. (НЕ че има връзка със статията, просто да се похваля :D) Благодаря на всички, надъхахте ме. Сматам да се подготвя добре и да се пробвам

8.   В Историческия факултет има липса на студенти, така че би трябвало да влезеш. Не е 100% сигурно, че ще е точно тази специалност.

9.   И аз искам да уча нещо подобно,но това,което искам е археология

10.   Номер 1 Автора съм пак. А искам да те питам като вътрешен човек. История и философия казваш се учи много и по двете дисциплини. Това означава ли, че чистата история е по-лека като материал? Или хибридната специалност е балансирана между двете? По принцип ме влекат страшно много и двете, но като професионално направление най-вероятно ще избера учител по история.

11.   Влизаш на 100%. В България и магаре да завържеш пред който и да е университет зорлям ще му дадат диплома, така че си вътре. Който иска да получи реални знания, а не по-стари и от Тодор Живков, бяга далеч извън България да се образова.
Ж21

12.   Някой може ли да ми каже какво представлява изпита по история и върху какво трябва да наблегна? Благодаря предварително

13.   Номер 11, много краен коментар. Не важи за всеки университет и за всяка специалност. Компютърните науки, медициските специалности и правото са по-трудни тук, отколкото в чужбина - и за кандидатстване, и за дипломиране.

ПС: "100 процента", не "НА 100 процента", поради неграмотност ли замина в чужбина?

14.   Номер 13, аз уча право и доста по-добре от теб знам нивото на българските университети, и то е плачевно - в уж елитен столичен университет, специалност право, ми подаряват оценките, този семестър завърших с 5, 60, а дори не знам някои от предметите, по които съм се явявала. Случвало се е преподавател да ми пише 6 с обяснението, че съм била красива, а аз нищо не знаех за изпита. :) Точно подари тази причина и няма да запиша другия семестър.