Споделена история от Образование

Кино и телевизия
Здравейте! Сега съм 12 клас и ми предстои да завърша и да запиша висше. Насочил съм се към Кино и телевизия в НБУ. По принцип се занимавам със съвсем други неща, но искам да пробвам нещо различно и там да търся себе си! Интересува ме коя специализация е по-перспективна - Филмово и телевизионно операторство или Филмов и телевизионен монтаж? Друго нещо, което се питам е дали след това има шансове за реализация въобще в тази сфера и къде по-точно? Ще се радвам хора с опит да споделят мнение и да дадат съвети! Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Шансове за реализация ще имаш в някоя телевизия, да снимаш риалитита или да монтираш по кабеларките репортажи.
Каква ти е целта на теб? Ако е да правиш кино, трябва да ти е ясно, че Националният филмов център субсидира 5 филма годишно, и те имат бюджет някакви 300 до 500 хил. лева. Бюджетът на един чалга клип буквално. Освен ако не ти е целта да работиш за Пайнер.
На година завършват един куп оператори и монтажисти, познай колко от тях успяват да се вредят в киното. В най-добрия случай те снимат като трети и четвърти стедикам оператор разни евтини американски екшънчета в Бояна, за тази работа не ти трябва да си висшист (нито пък за кабеларките впрочем).
Освен всичко друго, трябва да знаеш, че от НБУ си купуваш една диплома, но знания особено не получаваш. Хора, завършили там, са ми го казвали това.