Споделена история от Образование

НЕ мога да го изкарам този прословут изпит ,колкото и да чета!
Студент съм 4-та година вече и във втората година учехме “всеизвестната” дисциплина “История на ислямския свят”, и учебника си беше направо с 1000 страници и то съкратен вариант, учех го ден и нощ, докато дойде изпита и накрая ме скъсаха, асистентката изпитваше вместо професора, а тя е доста гадна /макар, че е съвсем млада/ пита винаги за тънкостите, винаги ти задави въпроси, на които, за да отговориш, трябва да познаваш целия материал ама подробно. Та, така цели 4 пъти ме къса и накрая се отказах и си казах, че ще го оставя за накрая, помислих си че тогава ще се падна при професора и ще си го взема поне с 3! Нооо сега като отивах при инспекторката, ми каза че професора се е пенсионирал и вече въпросната асистентка оглавява дисциплината История на ислямския свят и трябва при нея пак да се явя, еее явихме се с още трима колеги иии пак същата, изтеглих си въпрос понеже при нея изпита е винаги устен, говорих по него и накрая ме накара да прочета нещи писано си от пророка Мохамед и да го коментирам, но не успях и ми писа 2-ка, аз и обяснявах, че съм последна година, че няма да мога да се дипломирам, а нея това не я интересувало и вече не знам какво да правя, на останалите също написа 2-ки, постоянно чета тая пуста ислямска история, но нищо, не мога да я науча подробно, просто не знам как ще стане, дори съм си мислил да прекъсна, не знам какво да правя, този изпит няма вземане, колкото и да чета..

Коментари

1.   Явно не учиш достатъчно ,колкото уж изтъкваш

2.   Не се отказвай. Все някога ще и писне и ще те пусне. Те нарочно късат за да взимат пари.

3.   Сезирай комисия, подай сигнал за нередност, ако наистина си учил разбира се. Тъпи ми даскъл по история беше такъв мръсник даде гадни въпроси които не бяха по темите от конспекта в училище и ми писа 3, казах му че ще сезирам комисия за промяна на оценката и ми я промени директно на 5, аз си бях за толкова. Накара мен и още 4човека да научим всичко за Германия и България за партиите. Майка ми учител по история 2 седмици само това съм чела, излизам на дъската и пича ми вика говори ми за битката между Япония и виатнам, за какво? Измъдрих нещо е нищо и 3 е Добре ми вика. В края на часа му казах, и на всички ги коригира. Ние всички бяхме чели и той това много Добре го знаеше

4.   Във всяка една специалност има по един такъв професор.
Аз като бях студент последната година взех един труден изпит, на който бях късан 100 пъти.
Попитай, какво трябва да знаеш, за да имаш поне 3-ка.

5.   Ами имаш 2 варианта:

Единият е да си увеличиш интелектуалния капацитет, като наистина го попиеш и научиш наизуст този учебник, ама и да можеш да разсъждаваш по него, не само да го декламираш!

И другият е - да се научиш да задоволяваш асистентката!

И двете умения ще са ти много необходими в живота нататък, така че - действай!

6.   Изпитите не са ли саво писменно по закон вече? Намери начин с други твои колеги да решите въпросът на по-високо ниво. Такива хора се вихрят сякаш сме преди 50 т. Попитай дали друг може да те изпита.

7.   Тая си прави кефа с вас, гледа ви сеира, как се мъчите и ѝ се молите за тройка. Не знам какво да ти кажа, продължавай да четеш, но мисля, че колкото повече се явявате и изкарвате двойки тя все по-трудни въпроси ще задава.

Пожелавам ти късмет и да си минеш изпита!!!
Дръж ни в течение.

Гея от Корея

8.   Къса те, за да и дадеш пари. Гадно е, но и такива неща се случват.Има и нечестни хора на този свят и аз съм била в подобна ситуация ( не бях сама, беше скъсал и много мои колеги) и накрая се разбрахме на ликвидация с колегите да му дадем преди изпита пари. Да видиш после как усмихнат беше този професор на изпита...
По-добре виж от къде може да вземеш на заем, ако трябва после ще работиш и ще ги върнеш.

10.   Отдели сериозно време за подготовка, т.е. бъди перфектен. И много важно - нека да те изпитва пред твои колеги, за да няма как да те скъса пак. Ако отговориш на всичките й въпроси в стил Мара Подробната, ще се справиш. 1000 страници не са толкова много, и по-тежки дисциплини има.
Ако си безупречен, няма как да те скъса, а и ще й натриеш носа. Според мен просто не си се подготвил толкова добре, колкото си мислиш - как иначе повечето ти колеги са минали изпита, а ти го влачиш вече поредна година.

11.   Подай молба да се явиш пред комисия. Щом къса и другите, не изглежда да е на личностна основа - в смисъл явно просто си е злобарка, а не че има нещо конкретно към теб или колегите ти. Но пък четири-пет пъти да те къса си е рецидив и от ръководството е възможно все пак да вземат отношение, ако ги уведомиш. Но ако се явяваш пред комисия, определено трябва да си си понаучил, за да не излезе накрая, че тя все пак е била права да те къса. Успех

12.   Здравей,автор. Когато аз бях студент по археология обаче, този предмет се казваше История на исляма и ислямския народ и ни я водеше един именит професор. И да трудна си беше, особено наблъсканите една след друга години,които трудно се помнят,камо ли да се датират събития. Аз бях изкарал четворка, но явно тази ваша асистентка сега много изисква и то над нивото на обща култура, ами съвета ми е да се разберете, поговори с нея да те изпита на нещо поне за тройка иначе цялото ти следване ,ще е било напразно. Успех!

13.   Положението в тази изстрала България е било съвсем отчайваща!? Студенти с нерелигиозни специалности учат и ги мъчат с глупости, които некога няма да им потрябват в живота. Човека учи археология, те го мъчат с исляма, нерде Ямбол, нерде Стамбул!? Затова сме толкова нескопосана държава, защото си пълним главите с ненужни науки!

14.   Проблема тук е че нямаш интерес. Това е история, приказка. Когато няма интерес, значи няма концентрация. Това е все едно да водим разговор и ти да блееш някъде защото това което отсрещният казва е скучно и безинтересно. Тогава, разбира се започва ума ти да мисли за друго, или да обръща внимание на друго.

Другото нещо е че вероятно прочиташ учебника в последният момент. Няма смисъл да се оправдаваш тук. Хората тег четат просто поредна история която ще забравят. Твоята ситуация обаче оказва директно влияние върху теб самия. Със оправдание лъжеш само себе си.

15.   8, не винаги става и с пари. Има големи изроди. Една колежка беше сложила в книжката 100 лв, ми професора си ги взе и пак я скъса.

16.   Завършила съм история в СУ и са ме късали точно на 1 изпит...позна, История на исляма! От втория опит го взех, с 3! И бях горда от себе си, нищо, че това ми е единствената 3. Много трудна работа. Не помня даже името на преподавателя, но беше мъж на средна възраст, така че не е бил твоя професор. Във всеки случай имаше масово 2-ки. Много ти съчувствам, учи, дай максимума, пък дано стане. И не прави опити за уговорки или да се жалваш, че не можеш да завършиш, само ще ти се смеят и пак ще те скъсат. Разчитай на знания, а не че преподавателите ще се смилат над теб. Успех!

17.   Аз не мога да разбера, какво толкова късат тея изпитващи бре деба, как може толкова за 3 да не знае тоя студент, а? Аре стига бе, гаври си правите с младежите, радвате се, че трябва да минат през вас и цялото си нещастие и комплекс от живота си го изкарвате, но не ви минава от 1 студент.. искате НИКОГА да не спрете да се гаврите, представи си колко болни души са тези изпитващи...

И при мен имаше такива.

Магистър.

18.   17, вярвай, може да не знае не само за 3, а и дори понятие може да няма от материала. И аз така си мислех на времето: е колко пък да е зле, ще попрочете веднъж, втори път и ще го научи. Е не е така, някои и 20 пъти да се явяват, не четат, просто се надяват да минат между капките: да препишат, да му писне на изпитващия и да ги пусне, ей такива желания. Обаче някои изпитващи са съвестни и не им писва, та оттам идват такива теми.
Тук да отворя 1 скоба: Естествено, че може и някои да се заяждат със студента. Първо обаче това е най-често студентски фолклор, второ, ако е наистина така, то не е безпричинно