Споделена история от Образование

Трудности в училище
Здравейте!
Имам нужда от вашата помощ и от вашето мнение.
10 години учих в България, но нашите заминаха за чужбина, когато бях 10 клас, устройха се и след катл завърших 10 клас ме взеха при тях, записаха ме в частно училище, но когато започнах училище ми беше много трудно с немския език, не се справям в училище, ето по няколко предмета ще ми пишат двойки за първия семестър и не знам как да кажа на нашите, притеснявам се, защото те избухват лесно и не знам какво да правя. Това ще бъде за първи път в който ще имам двойки за срока, ето в България завърших 10 клас с отличен 5. 54, но тук уча уча и ми е много трудно, споделете вашето мнение!

Коментари

1.   Искай допълнителни уроци да ти плащат родителите за да ти помагат, обясни им всичко

2.   Говори с учителя по немски и му обясни, че не разбираш езика.
Предложи му ако може да те изпита на думи и да можеш по някакъв начин да приключиш срока с 3-ка.
Немския език е с трудна граматика.

3.   Не се отчайвай! Родителите ти са ти дали шанс да изживееш нещо ново в живота и ти трябва да се постараеш да извлечеш максимално ползите за себе си. Немският е много ценен език, който ще ти послужи в живота. Старай се в ученето, и дори да се наложи да повториш година не се стресирай. От тук насетне трябва да гледаш на училището и на университета като на места за себеосъвършенстване, а не като времеви диапазон, който просто трябва да избираш. Не забравяй че има много деца които повтарят клас заради социални проблеми и болести. Дори да повториш клас , защото трябва да си усъвършенстваш немският, това е само в твоя полза. Говори с родителите си за частни уроци по немски при учител , който може да ти обяснява терминологията по общообразователните предмети.

4.   В Германия, оценката "2" е равносилна на нещо като "5,5" в България. Освен това, в училищата няма семестри, а Halbjahr, което в превод на Български е срок. Също така, в германските училища съществува едно понятие, наречено "Willkommenklasse". Това е подготвителен клас за деца, които не са с майчин език немски. Педагозите в класа прецняват колко време е необходимо да престои едно дете там, преди да отиде в нормален клас. Обикновено, когато класът е голям като в твоя случай, се налага повтаряне на цялата година, което е напълно нормално и разбираемо. Не те знам какъв си, що си, ама тука нужда от ала-бала нямаме. Сядай си на ануса, и ако имаш проблеми в българското училище, в което учиш, не си измисляй истории.

5.   В българско училище ходиш ли? Там несали с точкова система? Вариант 1 часни уроци 2 връщаш се в България да не си пропилееш годината. Дори и да не учиш български литература история и география няма да те върнат но за 2 срок трябва да си в бг. В ЕС. По закон са длъжни да ти предложат преводач на моето дете предлагаха в 2клас в Кипър но не искахме сега в 3 клас говори по добре от съученицитеси. И най важното говори с вашите.

6.   Какво очакваш от Мюсюлмания, там ги изискват да са вундеркини, късат ги на всеки семестър, и накрая от умни излизат малоумни. Махай се, връщай се в Бг-то.

7.   Здравейте!
Отново съм аз, прочетох вашите изказвания и благодаря на всички от сърце. Аз също искам да се върна в България и да завърша средното си образование там, но училището ми е 2300 евро на година, тъй като искам моята бъдеща професия да е в кухня, като шеф готвач, а тук уча в специално училище, което е за тази сфера. Езика вече не ми е толкова зле, говоря доста повече, отколкото преди, започнах да изкарвам по-добри оценки, този месец на 29 завършваме и има доста големи шансове да мина за 2 курс. От вчера ходя на курс по немски и всичко върви към по-добре!