Споделена история от Образование

Курс по английски език в София?
Здравейте! Искам да започна курс по английски език, но понеже съм отскоро в София (студент 1ви курс) не знам и нямам никаква идея, точно към коя школа да се пренасоча. Разни сертификати не ме интересуват, просто искам да науча езика до ниво (свободно владеене) понеже областа, с която се занимавам изисква владеенето на езика. В момента нивото ми е между B1 и B2, но това едва ли е от значение за избора на определена школа. Ще се зарадвам хора, които са посещавали такива курсове в София, да споделят мненията и впечатленията си от тези места.
Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Аз като бях 11-12 клас ходех на уроци и научих перфектно езика и имам и сертификат,но ти не си длъжен да се явяваш на изпит,а само да учиш,този изпит не е задължителен.Препоръчвам ти школа Дарби.Намира се на булевард Витошка ,отдолу е ресторант Хепи ,а отсреща е църквата. Много съм доволна.Скъпо е ,обаче бяхме 4 човека в стаята и можеше да ни се обърне внимание и да се повтаря. Правят малки групи,за да се учи ,а не да се 15 човека и всеки да се чуди какво става.

2.   Курс от Кеймбридж може би би било най-добре. После има и тест който ти дава сертификат и е без давност.

https://www.britishcouncil.bg/en

Това е сайта на британският съвет в България. Проверш го. Има графа за учене на английски.

За да научищ език трябва да го практикуваш. Ползвай уебсайтове, камери, ако има хора с които лично да говориш пак ще е добре. Аз от 14 годишен с приятели си говорехме на английски. Ефекта е определено голям.

Успех

3.   Препоръчвам Британика, много доволна останах от тях, даже изкарах с отличие сертификат CAE наскоро, благодарение на добрата им подготовка. Там са ми преподавали, както просто за владеене, така и за подготовка за изпит. Така че... препоръчвам и за двете!
Имай предвид, че множество фирми и работодатели изискват именно такива сертификати (FCE, CAE, CPE, IELTS), за да може по някакъв начин да докажеш, че все пак си на конкретното изисквано ниво. Добре е да се замислиш в момента какви са ти реалните нужди и дали в действителност подобен сертификат ще ти се окаже нужен в даден момент в бъдеще. Все пак това, че си ходил на уроци или си бил на курсове за нивотото, не означава и не е достатъчно достоверно доказателство, че владееш езика, въпреки че от курсовете обикновено дават разни хартии, че си го завършил и т.н. Явяването на изпит за сертификат носи по-голяма сигурност, че има реални знания и способности, тъй като в курсовете всеки знае как е — тестове, някои хора си преписват от чувство, че трябва да имат някакви оценки, докато на самия реален изпит е много, много сложна задача да се случи това. Казвам го просто като идея и храна за размисъл, въпреки че си казал, че ти трябва просто владеене на езика, но доказателство за владеене?
Пожелавам ти успех!

4.   Към софийския университет са най-добрите, след British council, които са си соленички

5.   Тубата, бе, братме.

Имам братовчед, на 9, шпреха по-добре от 89% то хората над 30.
Гледа туба като полудЕл.

Оня ден го питах дали знае какво е "Хей" и пичагата ми вика да, онова жълтото дето го дават на конете. Значи на БеГе няма идея как се казва, ама като го питам на английски - директно.

Туба яко, за всичко, каквото ви вълнува и това е.
А, да, трябва и да си говорите сами.

Аспарух.