Споделена история от Образование

СА Свищов или ВТУ
Здравейте! Интересувам се от Стопанска академия Свищов и университетът във Велико Търново. Има ли някой запознат с някой от двата университета, който да изкаже някакво мнение относно университета, как гледат на дипломата дадена от него, заслужава ли си като цяло? Интересувам се от задочно обучение на икономически специалности като застраховане и социални дейности, маркетинг, финанси. Също така обмислях и за психология.

Коментари

1.   Най-добре нито един от двата. Образованието в България е толкова деградирало, дори в някога престижните университети, да не говорим за тези провинциални институции. За редовно обучение бих препоръчал София или Пловдив, заради това че там има повече възможности да си намериш работа, отколкото в малкия град. За задочно, не знам колко би могъл да се подготиш в икономическо напрвление. Ако все пак запишеш в някой от посочените от теб университети, дипломата ща я вземеш лесно Как гледат на нея ли - когато тръгнеш да търсиш работа, гледат какъв опит и знания имаш, а не от къде ти е дипломата. Успех!

2.   Най-гнусното място на което съм попадал. Простотия, селяния, алчност и корупция на макс. Трябва да се закрие не само академията но цялото населено място. А най-добре и областта-търновска.

Завършил в Свищов.

3.   От Свищов съм и мога само да потвърдя колко е зле положението тук. Населението масово се изнася, гледа да бяга от тук, превърнахме се в село, няма никакви възможности за развитие. Работа няма. СА е направо комедия, не прави тази грешка. Но пък, ако търсиш малко и спокойно място, наистина в Свищов може да ти е добре. Стига да учиш за себе си и да ти е интересен материала. Иначе дипломата много лесно ще я вземеш. Чувала съм, че не пишат двойки, нито пък оставят на изпити. Иначе, ще изгубят студенти, а те ги търсят като топъл хляб. От академията не са идвали в нас, но съм чувала от мои познати, че обикаляли по къщите да си търсят студенти. Смятай. Тъжно ми е, защото съм израстнала тук, но всички млади хора бягат от това място, само възрастните остават. И те като си заминат от този свят, никой няма да остане и Свищов просто ще изчезне. Жалко за хубавото градче.