Споделена история от Образование

СУ-Комуникационен мениджмънт
Здравейте!! Искам да попитам какво е вашето мнение за специалността “Комуникационен мениджмънт” и някой има ли представа дали влизането е трудно,ако има с какви оценки приемат?

Коментари

1.   На 28.02 (петък) от 15:00 и 29.02 (събота) от 13:00 ще се проведе Ден на отворените врати във Факултета по журналистика и масова комуникация. Надявам се да имаш удобен ден, в който да присъстваш - ще има разяснение за специалностите във Факултета (включително "Комуникационен мениджмнънт"), разяснение на кандидатстването, учебния материал, разговор с преподаватели и настоящи студенти, посещения на лекция и Музея на радиото... Информация за събитието може да намериш в интернет (по-конкретно: Фейсбук). Потърси страницата на "Факултетет студентски съвет ФЖМК".

Специалността е нова - има я за втора година. Кандидаства се с матура по език/кандидатстудентски изпит по език. Задължително е владеенето на чужд език - аз кандидатствах с матура по БЕЛ, но показах сертификат за владеене на чужд език на ниво С1 (минимумът е Б2). Ако кандидастваш с матура по чужд език или кандидатстудентски изпит по чужд език (независимо дали английски, немски, френски, испански...), не е необходим сертификатът.
За момичета балът е висок - първо класиране 2018 24/24 (тоест пълно 6 на матура/изпит),2019 година - 23,68/24. И за момчета е висок, но не съм сигурна какъв е.

Учебната програма я има тук: ttps://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/universitet_t/fakulteti/fakultet_po_zhurnalistika_i_masova_komunikaciya/studenti/uchebni_proceduri_i_srokove

2.   Чудесна специалност, ако искаш да изхабиш парите на ваще, за да станеш безполезен ''вишист'', работещ в Била :)

3.   Номер 2, прекалено си краен в изказването си. Човек може да е завършил престижна специалност и въпреки това да не си намери работа по нея. Зависи от личните умения и/или връзките. (:
Уча във ФЖМК специалност, различна от "Комуникационен мениджмънт", но имам преки наблюдения. За основа е подходяща - широкообахватна е (изучават се хуманитарни, социални, стопански и точни науки), предлага обучение по азиатски език (Японски), има включена практика... Ако човек е неориентиран в каква сфера иска да се реализира (дали в комуникации, маркетинг и т. н. ), специалността е точно за него. С подходяща магистратура човек лесно ще се реализира на пазара на труда. И след години няма да е служител в БИЛЛА. (:

4.   №2,

Какво е "ваще"? Няма такава дума в българския език. Май за себе си говориш в коментара, селянче мъничко :)

5.   Специалността ми звучи като една голяма глупост. Дори и с японски трудно ще се реализира някой, повечето завършили Японистика са безработни, какво остава с Комуникационен мениджмънт. Ако след това ще се преквалифицира с магистратура, тогава няма значение какво ще учи, може и да завърши Педагогика.
Тези специалности са модерни в Западна Европа, но за България са абсолютно безсмислени.