Споделена история от Образование

Геопространствени системи и технологии
Здравейте, тази специалност е нова и няма никаква информация в нета за нея. Мисля, че я има само в Софийския университет. Има ли възможност за добра реализация? Трудно ли се влиза и изкарва? Ще се радвам, ако има отговори и от хора, които я учат в момента. Благодаря!!

Коментари

1.   Магистър географски информационни системи и картография в СУ съм. Първо, да кажа, че от опита ми с географския факултет до момента не мога да кажа почти нищо позитивно. Дали, защото е магистратура, дали, защото сме 5 човека на кръст с тази специалност, но образованието е смешно. Никой нищо не знае откъм график, има точно 2ма свестни преподавателя, другите - единият чете ненужни стени от текст през цялото време, другият изисква да знаем неща, които няма да ни трябват (напр кой кое е създал е по-важно да се знае от самото 'създание') и тн.
Бакалавър съм карал в чужбина и образованието е в пъти по-добро и качествено. Та и не мога да кажа нищо за бакалавърската специалност, но бих те посъветвала, ако имаш възможност и желание да учиш навън.
Откъм реализация.. Не са много опциите, този вид специалност още не се е развил добре в страната ни и по-трудно се намират работни места. За сметка на това в чужбина е по-развит и, ако решиш да учиш навън, можеш по-лесно да си намериш работа по специалността там.
За влизане и изкарване - влизането едва ли ще е трудно, трябват им студенти все пак. Самите предмети не са тип медицина трудни, но самото им изкарване зависи от лекторите - на какъв човек се паднеш.
Като цяло.. Ако ти е много интересен предмета, GIS и картография са ти интересни - запиши се. Ако се чудиш какво да записваш, но нямаш конкретен интерес към това - виж за нещо друго.