Споделена история от Образование

Какво да правя оттук нататък?
Здравейте! Тази година завършвам 12-ти клас и идва момента да реша как да продължа нататък! Проблемът при мен обаче е това, че от всички специалности не мога да избера нищо.. А и честно казано повече ми се работи, защото финансовото състояние на семейството ми не е много добро...
Нашите обаче не са съгласни с идеята ми да не кандидатствам засега. Причините за това да не искам да записвам каквото и да е са много, но основната е липсата на фаворит сред специалностите, не смятам за нормално човек да изгуби 4 години от живота си за нещо, което не му харесва...
Въпросът ми към вас е: Какво да направя в този случай и кое ще е по-правилното решение?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Много хора не работят това, които са завършили, но в същото време и за фирмите е важно да имаш някакво висше, често без значение дали е свързано с работата. Ако има значение винаги можеш да завършиш магистър - само 3 семестъра е.

Съветът ми към теб е да запишеш нещо задочно. Това означава, че в продължение на месец всеки ден ще имаш лекции и упражнения, а след това ще имаш и сесия. През останалите 10 месеца и половина от годината спокойно можеш да работиш и да помагаш на семейството си. Така хем работодателите ще да доволни, че си завършила нещо, хем родителите ти, хем ти самата ще имаш време за себе си и за работа.

2.   Привет, май закъснях ама ако четеш да знаеш аз няма да ти казвам някакви клиширани и нереалистични съвети. Да ти кажа само че съм 11 клас и че аз не съм сигурен в това какво ще следвам.

Предполагам не искаш да следваш медицина за това го изключваме. Психология и право са по- скоро семейни професии, а и е пълно с адвокати. Економика не трябва да следваш, защото ще си изгубиш времето за едното нищо, там учат на някакви остарели неща от миналият век. Много популярно стана мениджмънт, но мисля че това записват само хора които не знаят какви ще стават. От основните сектори май остана инженерството, винаги ще има нужда от стеоители. Въпреки че знам за инженерни които сега работят като библиотекари (не се шегувам). В България всичко е рисковано общо взето. Айде успех брат.

3.   Виж щом не ти харесва, по добре недей, защото после родителите ще са недоволни, че не работиш по специалността. Пък и може по нататък да си харесаш нещо кой знае? Хората и на 40 записват висше и си го изкарват.

4.   Ако в момента не ти се учи може да работиш година-две, докато вземеш решение.