Споделена история от Образование

Има ли реализация във ветеринарната медицина?
Влече ме тази професия и със сигурност ще кандидатствам, понеже искам да работя това, което ми харесва. Но все пак искам да знам има ли добра реализация и добре заплатена ли е професията или е както при лекарите - неблагодарна професия. Както и къде най-често се котира по-добре - в големите градове или в малките населени места, т.е. къде има по-голяма вероятност да се реализираш - във ферми или в клиники за домашни любимци. Също и добра идея ли да кандидатствам в Германия с идеята да остана там или и в България има реализация?

Коментари

1.   Аз съм от средно голям град, имам зайче. Досега вярно само веднъж е водено на ветеринар, но е необходима професия. Виж хората си обичат животните. Има ветеринари с много работа и такива с малко в зависимост от това какви са отзивите за тях.
Ако чуеш, че някой е излекувал на съседа кучето на роднините котката и че много си разбира от работата - домашния любимец там отива. Ако се чуе лош слух, че някое животно нещо му е станало и е починало- хората няма да си водят животните.
Трябва да тръгнеш с идеята, че искаш да можеш много и да имаш желание да се справяш добре. Във всяка професия има добре платени хора, но често зависи и от това какви умения имаш.

2.   Че има, има. Но зависи каква точно реализация искаш - в клиника в голям град, където ти водят кученца, котенца и зайчета, или в по-селскостопански регион, където ще помагаш и в израждането на овце, крави и коне. :D

3.   Има реализация, разбира се, щом не е право или психология, със сигурност веднага ще си намериш работа. Ветеринари има и в държавната администрация, на митниците и къде ли още не. Но за какво ти е Германия като до 5-10 години ще се изравнят заплатите и цените. Ако искаш да ти е по-трудно и да си хабиш времето и здравето там където те смятат за човек втора ръка, заминавай.

4.   "за какво ти е Германия като до 5-10 години ще се изравнят заплатите и цените"

хахахахахахахахахаха благодаря, че ми оправи деня. Това изравняване го чакаме от 1945 г.

5.   "Ако искаш да ти е по-трудно и да си хабиш времето и здравето там където те смятат за човек втора ръка, заминавай."

Заминавай си, ама ОТ Германия за България, защото само в България съм виждал, да се отнасят с ветеринари, зоотехници, агрономи и прочие, като с "втора ръка хора".

6.   Според мен това е професия с отлична перспектива. По цял свят а и в България домашните любимци стават все по популярни - което за съжаление мисля че е от липсата на желание младите да имат деца а кучета и котки. Повече домашните любимци - по голяма нужда от ветеринари. Професията е защитена от финансови кризи - човек няма да остави домашния любимец болен а ще намери пари за ветеринар.

От https://www.bls.gov/ooh/healthcare/veterinarians.htm#tab-6

----
Предполага се, че заетостта на ветеринарните лекари ще нарасне с 18 процента от 2018 г. до 2028 г., много по-бързо от средното за всички професии. Очаква се увеличаването на разходите за потребители на домашни любимци да стимулира заетостта във ветеринарната индустрия, в която работят повечето ветеринарни лекари.

7.   Скоро работата на ветеринарите в Германия ще е единствено да сертифицират "халал" месо. Успех! Има хляб в това начинание.