Споделена история от Образование

онлайн Училище? Някой взема ли го на сериозно?
Не знам дали има ученици четящи този сайт, но искам да ви попитам.... вземате ли на сериозно дистанционното образование?
Нали заради коронавируса ни затвориха училищата и сега би трябвало да се учи онлайн.
Първоначално ми беше смешно, но сега виждам че са ми изпратили имейл, че ще ползваме онлайн видео програма Zoom, за обучение.
Много ми е смешно и странно. Вие нещо подобно имате ли? Тези учители взеха на сериозно думите на министъра май- май. Аз май ще се скатая. Разбира се ще си уча, но от учебника и интернет, а не онлайн БГ сайтове като "уча се".
Аз съм 11 клас (момче).

Коментари

1.   Няма какво да се скатаваш. Учителите дават всичко от себе си за да ви научат на нещо, и то безплатно - възползвай се докато все още не плащаш семестриални такси и пр. и оцени труда им. Нищо не ти коства да влезеш във виртуалната стая, или както там се нарича :)

2.   Ма то си е за теб. Точно както и в "традиционното" училище можеш да се скатаеш, но в последствие ще ти излезе скъпо. 11 клас си, ако до сега не си разбрал, че учиш за себе си, а не за вашите или учителите, жалко.

3.   В тази страна в самото училище повечето деца не правят нищо та в тях все едно ще правят нещо то е до желание нямаш ли го и господ няма да може акъл да ти налее.

4.   Аз имам отсъствие защото не сийнах в групата поради спамене. Какво повече да кажа

6.   И аз ще се скатая. Нашите учители ни пишат по месиндджър. Просто изключих известията и чака-рака. И аз съм 11 клас.

7.   "Тези учители взеха на сериозно думите на министъра май- май."

Май-май си 11 клас, ама не знаеш, че когато най-висшият ти управаник ти даде запове, то ти я изпълняваш или оставаш без работа.

Не скатавай, защото ще изтървеш уроци за месец и нещо, ще изтървеш домашни и може да повториш класа. Много неприятно. Ако fail-неш 12 клас, пак минаваш с випуска на бала. Ако обаче е 11-ти ... сори пич, ама си прецакан.

Но ако трябва да бъда честен, МОН е крайно неподготвен за такова начинание.

8.   Не знам брат, и аз не го вземам на сериозно. 10ти клас съм, поне ще ни орежат малко матурите. Домашните им ги пращаме като съобщение по абв пощата (което буквално може да копираш и пратиш, много е лесно да се мами) и ще говорим по скайп или месенджър... Въобще....

10.   Интернет и като цяло приложенията и технологиите вече предоставят възможност да се учи и работи дистанционно. За много неща включително в образованието няма значение дали ще си в час и ще слушаш преподавател на живо, или ще гледаш видео което ти дава същата информация. Що се отнася до въпроси в много от случаите на живо дори не се задават въпроси но дори и да има такива, интернет а и много приложения предоставят платформа за мигновен отговор.

В бъдеще много учебни заведения ще затворят врати, ще станат хибриди от образование на място и в комбинация със дигитално образование и/или ще се трансформират изцяло към дигитално образование и квалификации. Това вече го и има разбира се и много други акредитирани доставчици на курсове също се появяват кои ренюмирани, кои по-ренюмирани.

11.   Един ден ще разбереш колко е лошо да си неук, но сега по същество това с ученето си е напълно сериозно и отговорно. Абсолютно всяко училище трябва да премине към дистанционно обучение. Използат се школо, клас рум на Гугъл и зоом. Всеки учител преценява какво да ползва и в края на деня се отчита какво е предал.
Зависи от даскъла ти, но учителите от училището в което работи майка ми си провеждат всички часове, изпращат се теми, уроци имат задачи които трябва да върнат и да бъдат оценени после. Нали като не си учил сега, като се върнеш в училище ще разберат че не си учил. Ама не се притеснявай то и без 12 клас можеш да си намериш работа- я на бензиностанция, я общ работник. Тъй че да не вземеш да се преумориш. :D

12.   Онлайн училището, което ползваме сега, е голяма пародия.
По новините лъжат родителите че било голяма работа, а реално се взема материал който ще го има на матурите, а реално е бил взет за 5 минути. Пародия е БГ образованието! Мен ме заболя главата да стоя 13 часа да пиша домашни и да присъствам на онлайн уроците!

Автора който е на 17 от 11 клас

13.   10 клас съм. Искам си нормално училище. Просто всеки ден ни дават някви задачи, презентации и така нататък. Наистина доста ни натоварват. Единственото хубаво нещо е, че се наспиваме като хората. Но друго си е да си на училище и госпожата да е пред теб наистина. Относно въпроса ти. Половината ми клас не им пука ама грам. Следователно, не го взимаме на сериозно изобщо. Не искаме двойки и затова се правим, че ни пука. Просто излишно си губим времето. На всеки му харесва този нов стил учене, на мен не. Дано тоя вирус се спре.

14.   Ооо определено го вземам на сериозно. 12. клас съм и това е единствения начин да завърша. Вчера си говорихме с една съученичка, че през живота си не сме учили така както сега в 12. клас. На ден ни дават по 5-6 домашни, колкото часове имаме (освен фвс)

15.   Аз съм даскал (като те чета и си мисля, че може би ти преподавам) и все пак ще ти кажа - 90% от учителите го правят, за да не се разбере, че можете и без тях. Особено такива по физическо, но не само.

Работата в момента на учителите би трябвало да следната: дават ви някакви конкретни задания за самостоятелна работи и после ви ги проверяват и дават препоръки.

Да, ама повечето даскали са тъпи и мързеливи. По-лесно е да се направят на влогъри - колко подготовка се иска за 10 минути плещене на глупости. А от един онлайн видео урок 15 минути минимум минават в простотии. Сравни го с времето за проверка на една писмена работа - само тя отнема 15 минути.

На мен ми изтекоха очите да проверявам съчинения и почвам да се колебая дали и аз да не почна да "преподавам" онлайн.

Ама родителите и те са виновни - кефят се на разни "технологии" и после се чудят защо сте тъпи като гъз.