Споделена история от Образование

Психология в ПУ (Пловдивския университет)
Здравейте, искам да запиша психология в ПУ-то. Ще може ли някой който вече учи там да ми даде малко повече информация. С какви изпити се кандидатства, каква е таксата и тн.

Коментари

1.   Информацията си я има онлайн, търси малко:
https://uni-plovdiv.bg/pages/index/1874/
(балообразуване и изпити)

Цена на изпити за кандидати:
https://uni-plovdiv.bg/pages/index/1872/

Цени на обучение, държавна поръчка (600 за психология):
https://uni-plovdiv.bg/uploads/site/ksk2019/zapoved такси студенти ДП- 2019поп.pdf

За програмата в ПУ не знам, но няма да е коренно различна от тази на СУ. Не очаквай много - малко история на психологията, малко неврология (колкото да мине номера), малко приложна статистика, малко теория. Няма много реализация след това. Като правило, много внимавай какви учебници ти пробутват. В България се навъдиха психоложчета бол и сега всеки втори е автор на книги. Има например една "книга" на някакъв си Колю Тодорков по експериментална психология. Няма да коментирам некомпетентността му, няма смисъл - избягвай я като чумата.

Масово, учебниците от английски се превеждат от доц. Л. Андреева, горе-долу са добри като съдържание. Има ги по книжарниците, ако ти се харчат толкова пари (не са евтини, по 50-60 кинта тухлата).

Ако си се захванал/а сериозно с това, пиши тук ако искаш по-обширна библиографска справка за книги и учебници. Добре ще е да знаеш поне донякъде да четеш на английски, защото само с български източници ще затънеш бързо. Просто нищо качествено не се превежда.

2.   ПУ е най-най-скапаният университет, бълващ само безработни кадри!!!