Споделена история от Образование

Медицина!-Една мечта...
Здравейте!
Не съм сигурна как да започна, но...
От няколко години се подготвям по Биология и Химия, тъй като мечтая да уча Медицина(откакто се помня). Посветила съм живота си на това, следователно и съм се лишила от всичко -нямах ваканции, свободно време и т. н, но не е това проблема, за да се обяснявам! Проблем имам с Химията, а какво ли ненаправих... В седми клас бях отличничка, но като се преместих в новото улилище и всичко започна да се руши! Реших, че няма да се отказвам и започнах уроци! Претърпях инциден, в следствие на което ми си разместиха шийните прешлени и бях със счупена глава(забавих ученето си, защото запаметяват и разбирах по-бавно, както и загубих част от паметта си), НО пак ходех на уроци ПО МОЕ желание, защото обичам тази професия! -знам, че не съм се докоснала до нея, но все пак...
Искам да помагам на хората, да лекувам, да раздавам усмивки-Искам да съм полезна за всекиго, защото ако мога да спася един човешки живот, ще спася цял свят!
Не ми е за парите, искам да върна доверието на хората към медиците! Искам да се раздам за тази професия, но имам чувството, че заради Химията никога няма да мога!
Всички ми казват, че имам талат за това! Усет, както и че съм родена за това! Лекувам вкъщи и помагам на много хора, както и съм оказвала първа помощ в тежки случай!
Просто, не мога да науча тази Химия!
Какво да правя? ! ... Моля, нека някой ми помогне! Историята не е измислица, а е написана от момиче, което иска да подреди живота си, така както си е мечтало-Винаги!
П. С:На 18 съм, ако е от значение, тоест 12 клас.
Поздрави

Коментари

1.   Има ли желание, има и начин. При теб има желание, остава да откриеш начина :) Невъзможността е само в главата ти, абстрахирай се от това. Няма невъзможни неща. Стискам ти палци!

2.   Авторката:
Номер 1,благодаря много! Ще си запася коментара ти ,и когато ми е трудно ще си го чета!За мен е супер мотивиращо това,което каза -Благодаря!
Поздрави :)

3.   Виж сега,няма НЕВЪЗМОЖНИ неща,всичко е ВЪЗМОЖНО.Предлагам ти да сядаш и да учиш тая химия и да я победиш.Не може химията да ти провали мечтите,не го допускай това.Остава ти малко време,щом като си 12 клас.Но всъщност това време никак не е малко.Може да пробваш да научиш теорията наизуст(знам,че звучи малко...но...)И ако не стане тая година,не се демотивирай!Една изгубена година не е фатално.Аз вярвам,че ще се справиш и силно се надявам в това!
-Пише ти твоя бъдещ колега,който също иска медицина-

4.   Към кой университет си се насочила?Сигурна съм,че ще се справиш

5.   Авторката:
Здравейте ,много Ви благодаря за подкрепата!...Оценявам го!
Номер 4-Искам в СУ...Благодаря,надявам се да успея.Медицина ли учиш?
Номер 3-Знам,че няма невъзможни неща,но може би се “разклатих”,когато казах на учителката ми по Химия,че не искам в МУ,а в СУ(тоест,това е следствие)...Оттогава тя се държи лошо с мен и ми повтаря,че не ставам,а преди това нямаше проблем.
Нейното поведение ме мотивира още повече,но като всеки човек(може би) си зададох въпроса -Ставам ли?И знам,че рано или късно ще успея,но може би това ,че тя ме “заряза” преди финала малко ми повлия!
Благодаря на всички,които отделиха време за това,което съм написала и удариха едно рамо...Хаха,късмет и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!

6.   Не уча медицина, но съм решила с това да се занимавам и съм се насочила към МУ Варна и съм сигурна, че ще се справиш, минала си през голяма трудност и това не те е спряло. И мен ме е страх от химията, имам оше 3 години, но след тази карантина почвам уроци, мисля си, че химията ще ме провали.. Вярвай в себе си и всичко ще се нареди! <3
П. с. Номер 4

7.   Никой не те спира да бъдеш това което искаш. Дори някой да ти казваше обратното както за много неща в живота. Ти най-добре се познаваш и знаеш на какво си способна. Напъвай се. Трудности ще има но това е идеята ти се градиш от трудното, нали? Без борба с непознатото / трудно няма промяна и нама как да стани познато непознатото. Ще се стараеш и ще стане.

8.   Авторката:
Номер 4, пожелавам ти да попаднеш на учител/ка, защото аз така и не успях. Благодаря, че ми даваш кураж-Много означава за мен! Пожелавам ти късмет и дай Боже да си сбъднем мечтите, а кой знае, може и без да подозираме след време да работим в една болница... Ахах, живота е едно колело и може да ни завърти, както си поиска...
Пожелавам ти, всичко хубаво и успешно кандидатстване, когато му дойде времето!
Поздрави :)

9.   Авторката:
Номер 7-Разбира се,че никой не може да ми постави граници!Доказвала съм го много пъти ,но все пак понякога на човек му става гадно....Преди всичко сме хора,но колкото и да е трудно не бих се отказала.Все пак,ако не е трудно ,човек няма как да усети крайният резултат.Той е най-сладък!
Благодаря,че отдели време за проблема ми!
Поздрави :)

10.   Аз уча медицина в СУ, какво толкова не можеш да разбереш химията. Това е логична наука, може би проблема е в учителката и аз не я разбирах докато не намерих добра учителка. Стягай се и учи, че в 2 курс биохимия, а фармака в 3 и клинична фармакология в 5 ще ти се стори детска играчка химията от кск.

11.   Не знам защо всички искат да учат медицина, това е някаква мода според мен.Явно хората не си дават сметка какво е да си лекар.

12.   Да, напоследък стана модерно да се учи медицина, защото се носят някакви слухове, че лекарите ринат парите с лопатата. Което не е точно така, а и да ги ринат, ги ринат много много малко лекари, само най-добрите 1-2-3 лекаря в града за специалността. НО и да ги ринат, започват да ги ринат на 50. До тогава си е само бачкане и никакви пари.

Лекарите учат до 30, после продължават да учат цял живот, защото периодично пак държат изпити. Всички работят на по 2-3 места вкл. и нощни смени, в почивни и празнични дни, за да свързват двата края. Повечето са разведени и без никакъв личен живот. Болниците постоянно са в някакви политически игри и трябва да лижат правилните задници, за да има шанс да се издигнат. Постоянно се сблъскват с човешката болка и в един момент или се сриват, или стават пълни социопати, за да не откачат.

Общо взето цял живот учене, денонощно бачка и никакъв личен живот и евентуално някакви пари след 50. Ама евентуално.

Изобщо не е както някои си представят - завършваш, отваряш си кабинетчето и кешиш по 30 лв на преглед и днес преглеждаш 10 души и прибираш едни 300 кинта.

13.   От мнението на номер 12 си правя изводи, че май по-добре зъболекар да станеш.

14.   До 12

А алтернативата каква? бачкатор, никакъв личен живот, евентуално херния на 30 ... евентуално.

15.   14, дилемата не е между лекар и бачкатор. Има и други професии, в които се изкарват същите пари, но за сметка на това не учиш цял живот и не носиш отговорност за човешки живот. А и аз не го казвам, за да откажа хората, а да са наясно с какво се захващат. Много хора не си дават сметка какво е да си лекар.

16.   15 и кои са тези освен в ИТ? Само не казвай кол център. Административните и офис дейности нямат бъдеще.

17.   16, професии колкото искаш. Включително и учене в чужбина.

18.   Авторке, пиши по-късно, за да кажеш как върви подготовката.

19.   До 15

Ако те е страх от отговорност, да не мислиш, че ще ти се отдаде добра професия? Прорамисти, архитекти, адвокати, съдии, пилоти - всички те имат огромна отговорност. Да не мислиш, че водещия архитект във FB, не носи огроман отговорност? Ако направи една грешна стъпка, компанията губи евентуално 10-20-30 милиона и му ги пише на неговия задник, а онзи ще се радва, да го вземат в някоя гимназия, да им кажи, как да напишат Hello, World! ...

Или пък финансистите/брокерите? 13 часов работен ден, понякога оставаш без работа, защото агенцията ти я е купила друга агенция и 6 месеца си без работа. На 30 вече мислиш за отказване и разбираш, защо толкова народ в твоята професия е на кока. А и не си мисли, че няа да има постоянно учене. Даже е по чле - постоянно следиш ВСИЧКИ медии, за ВСИЧКО, защото работата ти се влияе от ВСИЧКО по начини, по които неможеш да си представиш.

И двете предните изискват огромно учене и разбиране.
А може да станеш и GP, и до 75 години, само да предписваш лекарства за кашлица и да ги препращаш към другия специалист, докато IT-то е с дименция от 30 години, а финансиста е в затовра или е умрял от свръхдоза.

А и друго - уажението на хората е на друго ниво. Ако програмист си върши съвестно работата, все ще има да му се подиграват за това, че "седи по цял ден" и взима много пари за нещо, а ако финансит е добре - започват обичайните "крадец", "илюминат" и "сатанист". Ако лекар се справя добре? Героят на квартала! Даже и на града, може да е!

Ако има лекарска грешка и пациент загине - ами много зависи от грешката. Едно е, да си бил надрусан на операцията, друго е, да не си познал добре сигналите и да си направил грешка, като си изтървал пациент номер 218. И сега какво? Спасил си 217 други, но да те затрием, защото 1 си е отишал, поради грешка, кяото можеше да допусне всеки един специалист от твоя ранк? Ами следващите 217 души?
А и ако днес Apple стурва трилион долара и работиш там, утре може да струва 200 милиона и да няма работа за теб никъде. Маааалко вероятно, да няма работа за добри лекари. То или сме постигнали нещо велики, че да не ни трябват или не са останали живи хора...