Споделена история от Образование

Ветеринарна медицина
Здравейте,
На 28 години съм, с висше образование, но имам в последно време мисли да запиша да уча Ветеринарна медицина.
Според вас късно ли е човек да се реализира в друга сфера на тази възраст? Все пак са 5 години много и здраво учене.
Благодаря на всеки отзовал се.

Коментари

1.   Не е късно! На тези години имаш време да се развиеш добре в тази професия. Ако наистина те влече - залягай над биологията и записвай :)

2.   Аз съм на 23 и искам да уча медицина, така че има и по-тежки случаи от твоя (т.е аз)

3.   Разбира се, че не. Късно е, само ако си търсиш оправдания:)

4.   Не е късно, аз съм почти на твоите години, но ще записвам зъботехника, която се учи 3г. Ветеринарната медицина ако не се бъркам се учи 6,а не 5г.
Трябва да имаш предвид, че това е един доста дълъг период, за разлика от мен, докато учиш тази специалност вероятно няма да можеш да работиш дори почасово. Тъй като вече имаш едно висше ще дадеш невероятно много пари за платено обучение. Говорим по 7-8 хиляди лева на година. Това са 6г. Няма късно, но има много фактори, които трябва да вземеш предвид.

5.   Жена ми е на 34 и едва на скоро завърши за мед. сестра. А в курса ѝ имаше няколко жени на над 30-40 и една на 50. Ти ако станеш вет. лекар на 33-34, пак имаш над 30 г. кариера. 5-6 г учене е нищо на фона на 30 г. кариера.

6.   Здравейте. Благодаря ви за отговорите и за куража.
В един от отговорите се казваше, че трябва да плащам много пари, тъй като имам висше образование. Аз съм завършила частен университет и всъщност няма проблем и ще съм на нормална такса.
Надявам се да успея да сбъдна детската си мечта.
Отново ви благодаря :)