Споделена история от Образование

Обжалване на оценка в училище
Здравейте, искам да попитам как се обжалва неправилна оценка в училище? Причината е, че пишат двойки на тези, които не могат да отворят файлове по даден предмет. Има ли друг начин освен в съда, защото искам в много краен случай да се стига дотам

Коментари

1.   Все едно да тичаш срещу вятъра. Няма начин.

2.   Пишеш молба до директора на училището и искаш да те изпитат допълнително. Обаче гледай да си супер подготвен, че учителката няма да е много благосклонна.

3.   При заместник-директора

4.   Разговаряй с директорката на училището, и как ти написа двойка на дистанционното обучение като на учителите до вчера им беше забранено да пишат оценки :Д. Нямам как да ти нанесе двойка на нещо за което няма доказателство. Иначе да трябва да разговаряш с директорката. Ама даскалката/даскала те мята на върбата нещо. Попринцип се свиква комисия за промяна на оценката, но това се прави смао когато искаш да си промениш вече съществуваща оценка, не мисля че е сериозна като ти казва, че ще ти пише 2ка само защото не ти се отварят файловете. Можеш да сезираш и до инспектората

5.   Ако са ти я писали преди този понеделник - моментално отпада. Достатъчно е да се заядеш. Оценки преди 6 април беше забранено да се пишат. Министърът ги разреши едва този понеделник.

Ако е след 6-ти - договори се с преподавателя. Трябва да ти даде някаква възможност. И мамка му, бъди учтив!

6.   Бил съм свидетел на анулиране на оценка в университет, една колежка имаше 3 и беше възмутена. Процедурата в университет е свиква се жури от трима преподаватели(титулярът също е вътре)и следва екзекуция. Ти сам си представи какво ще се случи, те преподавателите естествено, че си пият ракията заедно, колежката я влачиха с години и пак и писаха 3.

7.   Абе ти как един файл не можеш да отвориш?! Обжалва се присъда, не оценка. И защо да е неправилна? Нали не е годишна? И чак за съд си мислиш, въпреки, че от километри се вижда колко си грамотен...и въобще наясно ли си, че имаш класен ръководител, заместник директор по учебната част, от Марс ли падаш?!