Споделена история от Образование

Лесен университет в Бг
Здравейте аз съм 12-ти клас. Като повечето ученици и аз искам да следвам в някой университет и да взема висшо. Та питанката ми е, може ли да ме посъветвате в кой университет се влиза с възможно най-нисък бал и се излиза лесно. За сега съм се спрял на Русенския, където съм чувал, че приемат и с 3-ки... шуменския също е вариянт. Моля помогнете ми и без хейт, ако може!

Коментари

1.   Свободния във Варна е твоя универитет. Може и в Бургас. НБУ също става. В тези университети и магаре да вържеш, ще завърши.

2.   УНСС = Утре Носете Съответната Сума.

3.   Всички са лесни само да имаш Андроид и видиш някой ден си завършил като отличник!Не се бъзикам,завършила съм бакалавър!!!Успех!!!

4.   Aко ще зaписвaш висше колкото дa отбиеш номерa ще съжaлявaш, кaзвaм ти го от личен опит. Просто ще си губиш времето, зaщото товa което учиш нямa дa ти е интересно и е мaлко вероятно дa го рaботиш след товa. Знaм, че вероятно родителите ти те пришпорвaт дa зaпишеш, но кaто съвет ще ти дaм следното - зaпочни рaботa кaто същевременно във всякa свободнa минутa пробвaй нови нещa, рaно или късно ще рaзбереш кaкво ти достaвя удоволствие и чaaк след товa може дa зaпишеш зaдочно, но в хубaв университет.

5.   Абсолютно всеки университет в България е такъв според мен.

6.   Лошото, е че и в МУ Пловдив миналата година момчетата влизаха с тройки. Вече навсякъде е лесно, нивото ниско, само от човека си зависи колко ще вземе от образованието. Можеш да завършиш с хендсфри, а можеш и да си разменяш книги с преподавателите. Те нямат вече особени изисквания, много са обезверени, разчитат на естествен подбор, огромен % студенти прекъсват още на първия семестър.
А и тази година, ако имате изобщо матура, тя ще е елементарна, то друго не е адекватно към ситуацията и ще имаш шанс за хубава оценка.

8.   Стопанската Академия в Свищов.

9.   ЮЗУ Благоевград

10.   ВисшО ако търсиш, навсякъде ще намериш.

11.   Автора съм

Реших да пробвам в Русенския понеже живея там. Балът се оформя от матурата по английски, умножена по 2 и оценките от дипломата по БЕЛ и математика. По английски мисля, че ще изкарам 4, по БЕЛ от дипломата 5 и по математика 4. Дали ще ме приемат в някоя от икономическите специалности? Някой, който учи там или е завършил да каже.

12.   Когато ще инвестираш време и пари по - добре избери нещо от което след това да печелиш, а не просто да имаш оарена хартийка. Има безсмислени спецялности, да учиш и после караш такси или сервираш в ресторант.

13.   Щом си от Русе, земеделския. По-зле е и от Русенския. Там ако минеш на отсрещния тротоар, те приемат, а ако минеш пред входа, ти дават и диплома.

14.   Ти защо искаш да учиш висше? Както знаеш, то не е задължително. Ако ще е за да се хвали мама пред комшийката, че "детето учи вишУ", по-добре недей!
Човек се записва да следва с идеята, че знае какво иска да учи, в кой университет иска да го учи и най-вече, че ще си работи по специалността като завърши. А не за да има диплома на стената и цялата рода да се гордее "колко е умно наш'то момче учило е висшУ и то у Софията!"
Така, че ако не искаш да учиш заради знания и възможност за реализация, а заради мама и готините купони, по-добре недей да си губиш времето и да харчиш парите на вашите.
Има куп хора, които изкарват добри пари и без висше и сама по себе си дипломата нищо не ти гарантира ако нямаш необходимите знания и умения. Само ще си губиш времето.

15.   И какво ще ти помогне това "вишо", след като започнеш работа и се издъниш като кофа на първата си работна задача?
Нещо много по лесната/тънката лайсна взехте да го карате...
Целта на висшето образование не е да произвежда некадърници и мързеливци, а високо квалифицирани специалисти...

16.   За Русенския университет- да, да ще те приемат. Реално погледнато, в този университет не е приет само този, които не е кандидатствал.
Иначе, и аз те съветвам същото като останалите : не записвай нещо, просто колкото да запишеш нещо. Само ще си загубш ремето и парите.

17.   Брат, ако ще учиш колкото да отбиеш номера по-добре не го прави. Или учи, за да научиш нещо или не си хаби парите. Ако се чудиш кво да правиш изкарай някой курс по някакво умение, което ще ти помогне да си намериш работа или дори да станеш самия ти предприемач. То не, че не може и двете да направиш, де, аз така направих - учих си висше и си ходих на курсове допълнително, ама и работех като фрийленс уеб дизайнер отвкъщи и имах пари да си финансирам и образованието и курсовете...

18.   Може за мед сестра / брат влиза се лесно, но трябва да учиш, ще имаш търсеност и възможнодт за работа, за мъж може в операционна да работиш. За не учене просто няма смисъл.

19.   Във всеки университет има лесни и трудни специалности.
За влизането всичко зависи от конкуренцията.

20.   Не разбрахте ли, че иска техните да го издържат още 4 г., без да работи?

21.   Автора съм

До тоя над мен: От 16-годишен живея сам самичък понеже родителите ми рано-рано напуснаха този свят. Така че недей да пишеш глупости, без да знаеш каква е реалната ситуация. Работата ми е най-малкият проблем. Свикнал съм да се издържам сам. Просто искам да следвам, защото в 21-ви век някакси не върви, ако нямаш висше образование. Гледат те с насмешка и си мислят, че са нещо повече от теб. Напълно наясно съм какаво представлява образованието в България и съм сигурен, че не съм единственият, който иска да следва само заради дипломата. Просто другите не си го признават.

22.   Брат, няма такъв вариант или учиш или не влизай никъде.
Само ще си изгубиш времето...

23.   21, спокойно, градски само предположих. Ами аз ти казах, Земеделския е твоя университет. Даже лично познвам хора, които имаха работа, но им трябваше просто диплома и го завършиха, без много-много да ходят. Даже ако имаш пари, може директно да си платиш и да си вземеш готова диплома от там.

24.   ВисшО? Не си губи времето. Дипломите от разни "университети" са само тоалетна хартия с цена десетки купени изпити. Но ако искаш мама и тате да те издържат още 4 години, най-добре запиши "труден" университет, че да имат стимул наистина да ти плащат.

25.   - Добър ден, търся си работа.
- Ето ти метлата, започвай.
- Ама аз съм завършил УНСС?!
- Уфф.. добре, дай ще ти покажа как се прави