Споделена история от Образование

Ветеринарна или хуманна медицина?
Здравейте!
Може ли да чуя всякакви мнения от Вас? Предимства и недостатъци на двете специалности. Всякакви мнения са много добре дошли.
Толкова ли е тежко в университетите в тези две специалности?
До колко двете професии влияят на личния живот? Много Ви моля, понеже ни предстои да кандидатствам и имам изключително ограничено време, за да избера.

Коментари

1.   разходи се по улиците. какво виждаш повече? животни или хора? вярно има котки и кучета, но колко от техните стопани отиват на ветеринар. ето ти първият минус, заради който би стоял гладен.

второ - ветеринари колкото щеш и всеки иска да яде - много вероятно да остане някой гладен. някой нов като теб може би.

трето - човекът си е човек, а животното е я котка, я куче, кон, крава, не съм сигурен за прасетата - май е по-лесно с чука по главата и готово, но идеята ми е, че учиш повече много повече работи, а накрая, ако съдбата ти се усмихне, може да почнеш на някоя автомивка...

ТОВА ГОРЕ е само за наблюденията ми в България.
Не си малък помисли малко.

Има един-два плюса да си тесен специалист като ветеринар, ама са пренебрежимо малки. колко юристи, колко инженери, особено много икономисти работят на полето... или "бачкат" нещо друго.

спомних си един лаф от сериала приятели, малко по спомени го карам: "помощ, помощ, имаме нужда от доктор" Рос се провиква от тълпата "аз съм доктор" , "моля ви помогнете на човека, умира!" Рос "ама аз съм доктор по динозаврите"...