Споделена история от Образование

АМВР - моля за информация
Здравейте! Момиче на 20 години съм. Миналата година ходих на изпити за Академията на МВР, но не успях да вляза затова записах национална сигурност в друг университет. Мисля тази година пак да пробвам, но се нуждая от малко информация. Знам, че ще има и положителни, и отрицателни отзиви, както за всеки друг университет, но искам да знам някои определени неща за това място. Наистина ли те спукват от учене, преподавателите груби ли са (така съм слушала), изпитите наистина ли се минават много трудно и само платено, наистина ли си като в казармата там, ще имам ли време за социални контакти.. Такива неща. Защото аз искам да уча в нормална среда, а не под психически стрес. Това е нещото, с което искам да се занимавам и не искам началото да е такова. Също така искам да попитам за общежитията дали имат някакъв вечерен час или въобще определени часове за определени неща или нещо такова, ако ме разбирате. Моля, всеки, който знае такива подробности да сподели. Благодаря!

Коментари

1.   Първи курс съм в академията и всичко което си написала е меко казано смешно, дори комично. Това не е казарма, нормален университет е, нямаш вечерен час. Що за нелепи предположения? Ще живееш в напълно нормална среда дори общежитията са нови. По голямата част от преподавателите са а млади, разбрани са всичко е напълно нормално. Минаваш си на изпитите според това колко си учил

2.   Защо не пробваш с конкурсите. Провери във интернет страницата на МВР. Ти можеш да продължиш образованието си нац сиг или каквото си се записала. На тези конкурси имаш физически, психо тест и заключително интервю, ако успееш да ги минеш те пращат за 6 месечен курс в ЦСПП и ставаш младши полицай. В АМВР предимството е , че излизаш офицер, но 4 години живот в казарма. Ако имаш други въпроси може да ги зададеш? И ако може да споделиш в АМВР те скъсаха на изпит или изобщо не те приеха. Благодаря!

3.   От авторката

До номер 2:
Минах през всички изпити. И физическия, и психическия, но това не значи, че си приет. На физическия изпит трябва да събереш определен брой точки, за да преминеш към психически, който беше точно на следващия ден. През психическия също минах, обаче не знам, сигурно точки не са ми стигнали, за да ме приемат. Бях в резервите. А и там знаеш как е, тези с връзките най-напред, затова нямах големи очаквания. Но тази година, ако пробвам пак, искам да знам дали тези неща, които говорят за академията са вярни. Не съм мислила за конкурсите, защото бих искала да уча в самата академия, за там ми е мерака. Моля да ми отговорите на въпросите, които зададох по-горе. И аз благодаря!

4.   Здравейте! Каква е разликата между Академията и ЦСПП-Пазарджик? Искам да кандидаствам за гранична полиция.