Споделена история от Образование

Искам да уча чужди езици!
Искам да уча чужди езици, но онлайн. Случайно да знаете за някой онлайн сайт, в който мога да уча чужди езици като например немски, френски и руски?

Коментари

1.   Сещам се за един сайт, където имах профил, казва се Duolingo. Там може да се учи език безплатно, бях доволен от сайта. Там ги има езиците, които искаш да учиш.

2.   Исках да уча испански и също ми препоръчаха Duolingo. По мое мнение, Duolingo ще ти помогне с лексиката, но граматика никаква не успях да науча там. По-късно се разрових в интеренет и има доста сайтове, в които има хубави уроци по различни езици. Чак тогава осъзнах, че Duolingo е добро приложение, но по-скоро би ти свършило работа, ако искаш да упражняваш език, който вече знаеш.

3.   Комикси, анимации, YouTube влогове, песни, хумор, теленовели (сапунки) на езика, който учиш, на теми, които са интересни за теб и/или умения, които искаш да научиш. Направи го интересно, поучително, дълготрайно.
Започни само със слушане на езика, говорен от кореняците, без дори да се стремиш да го разбираш. Всеки език си има ‘мелодия’. След това започни да ги имитираш. Колкото по-драматично, толкова по-добре. След това премини към търсене на значението на разговора.
Не учи цели групи думи наведнъж (напр. цветове, плодове...), а думи в контекст (Аз обичам червени ябълки да ям).
Практика, практика, практика.

Знам, че това се отделя от въпроса ти, но е полезно да го знаеш.

Има и сайтове, които те свързват (видео връзка чрез Скайп напр.) с хора, които искат да учат език, който ти знаеш, а ти-техния. Така си помагате взаимно, а печелиш и приятели (истински са онези, които ти посочват грешките в живота, с езиковите в началото, IMO). Ако не можеш да ги намериш, ще ти посоча няколко.

Източник: говоря няколко чужди езика

4.   Добавка от #3: Когато говоря с някого на един език (напр. български), превеждам наум нещата, които събеседникът ми казва на езика, който уча в момента (напр. испански). Така, практиката не спира, а и си 100% ангажиран/а в разговора и човекът се чувства изслушван ;-)

5.   Да започнеш да учиш език надали ще е лесно онлайн, трябва ти истински човек, който да ти казва на момента да те учи и да казва къде са ти грешките.

Както другите казаха - онлайн приложенията по-скоро помагат за опресняване на информацията, няма да научиш език до ниво C1 например.

6.   Има един сайт kabinata. bg мисля, че беше там предлагат изцяло уроци и курсове онлайн. Също в момента в Lingua Mundi, езиков център в Пловдив, предлагат онлайн обучение. Немски съм учила. От сега ти казвам, че ти трябва учител. Щом искаш онлайн, има такива курсове, запиши се. Сам/сама не става.