Споделена история от Образование

Отписване и записване
Здравейте, студент съм в първи курс, знаете, че от март университетите са затворени и физическото присъствие в тях е невъзможно, и сме на онлайн обучение, което ще продължи до края на семестъра и всичките ни изпити ще бъдат проведени онлайн през месец юни и занятията в университета ще започнат есента, когато ще съм втори курс. От месец март насам ми се случиха някои събития в живота, които бяха тежки за мен и ми се иска до края на годината да карам нещо като нов живот, и от началото на следващата да се върна към нормалния си студентски живот. Честно казано, от март не съм влизал в онлайн обучението, и едва ли ще се явя на изпитите сега. Зает съм с други занимания. Има ли възможност да не участвам толкова дълго време в обучителния процес, а след това да се върна в края на годината обратно в същия курс, понеже наистина много харесвам курса си, но просто мисля, че не мога да ги виждам сега за известно време. Има ли някакъв начин да стане това, да "отсъствам" до края на годината от всичко, и след това да се върна? Някой запознат ако е възможно да ми каже. Може ли това да се уреди с администрацията?

Коментари

1.   Следването в българси университет е:
1. Загуба на време. (Ще осъзнаеш, че работиш не точно това, което си учил 4 години, ако изобщо си намериш работа, защото работодателите търсят стаж, а не какво си завуршил)
2. Загуба на пари. (Излишно е да споменавам, че ще плащаш много пари за ниско качество на образование. )
3. Загуба на нерви. (Често ще ти се оплакват разни професорки, колко зле били платение, често ще хвърлят някоя саксия от истерия, често ще се оплакват какви животни са студентите. )
С една дума:
Български университет = Загуба на време, пари и нерви!

2.   Пиши имейл на инспектора, отговорен за твоята специалност и му задай въпросите, които те вълнуват. Така ще получиш най-вярна информация.

Все пак, за да опитам да помогна. Доколкото разбирам, искаш да не присъстваш на занятията до края на семестъра, да не се явиш и на изпитите, и следващия семестър да продължиш пак с курса си.

Може и да е възможно на теория, но за да завършиш един ден бакалавърската си степен, ще трябва всички тези невзети този семестър изпити да си ги вземеш така или иначе с оценка 3 или по-висока, а също така, ако си студент редовно обучение и ти изискват присъствие, ще трябва следващия семестър да присъстваш освен в твоите часове по програма, и в часовете на същите преподаватели, докато преподават същите предмети от този попуснат за теб семестър на по-долния курс, за да ти пишат присъствие. Изобщо, дори и да е възможно (не съм убедена, че е), звучи като яко гърч и зор за теб през септември. Буквално ще ти стопят лагерите, а може и да не успееш да се справиш и да оставаш на поправки. От твоето решение сега може да се еши бъдещето ти. Дали ще имаш диплома или не.

Приятелски бих те насочила към добър психолог, който работи онлайн, за да му споделиш какво те измъчва, и да откриеш нужната подкрепа, за да успееш да издържиш натоварването до края на учебната година. Убедена съм, че през октомври ще си много щастлив, ако сега вземеш това решение.

3.   Много зависи от университета, в който си и специалността, която си. Някои специалности и универститети позволяват да си влачиш изпитите, колкото искаш до завършването и да не присъстваш, докато при други това е недопустимо.

4.   Изключително е трудно с това онлайн обучение, аз също го изпитвам на моя гръб, но те съветвам да влизаш в онлайн лекциите, защото повечето преподаватели накрая на часа включват запис и карат студентите да запишат имената, специалността и факултетните си номера. Не знам как стоят нещата в администрацията, но ще трябва да се явяваш на поправки септември месец.

5.   Потресаващо е какво огромно количество от функционално неграмотни люде, посещават университети...

6.   Едно е отписване, друго е прекъсване. Това да се даде пауза на обучението е прекъсване. Отписването е изобщо напускането на даден университет и загубата на студентски права.
Такива въпроси са за учебните отдели.

7.   Разбирам те. Иска ми се да върна времето назад и да почна учебната година отначало. Имам няколко неположени изпита и един приравнителен. А по време на карантината не можах да разбера какво се случва. Също така уча чужд език, който с помощта на преподавтел не мога да се справя. Сега с тази сесия, която според мен не трябваше да има изобщо.