Споделена история от Образование

Кандидатстване в Софийски университет
Здравейте! Тази година ще кандидатствам в Софийския университет с матура, но исках да съм сигурна, че съм разбрала правилно процедурата - трябва да положа матурите и след това направо да се регистрирам, и да се включа в класирането..? Нужно ли е да правя нещо допълнително? Ще кандидатствам за философския факултет, ако това има някакво значение. Ще се радвам, ако някой има опит, или пък е информиран относно моето запитване.
Бъдете здрави!

Коментари

1.   От 22.06 до 03.07 можеш да кандидатстваш онлайн. Докато кандидатстваш ще ти излизят автоматично оценките от матурите в системата, така че няма какво допълнително да направиш. Много е лесно и трябва простотия да следваш стъпките. Поне миналата година беше така. :) Успех!

2.   "трябва да положа матурите и след това направо да се регистрирам, и да се включа в класирането", хелоу! Аз също съм 12 клас и ще кандидатствам в СУ, та отговорът ми е да! Аз също така го разбирам цялото нещо.

3.   За да влезеш с оценка от матура трябва първо да имаш въпросната оценка. След като получиш оценката можеш да кандидатстваш с нея, ако конкретната специалност позволява това. Знай, че по принцип оценките от матури имат по-малко тегло в сравнение с такива от кандидатстудентски изпит. Казано иначе, балът почти винаги ще ти е по-малък с оценка от матура.

4.   От авторката:
Благодаря за конкретните отговори!
Към номер 2: Стискам ни палци на матурите!!
Към номер 3: Наясно съм с този факт, но тази година доста кандидатстудентски изпити бяха отменени поради създалата се ситуация и на доста ученици им се налага да зависят от матурата. Надявам се всичко да е наред и да успея да се класирам, въпреки по-ниския коефициент.

5.   Оценките от матурите не са с по-малка тежест, умножават се по три, така както преди беше с изпитите, тази година е така. В сайта на СУ имат файл с новите начини за образуване на бал.