Споделена история от Образование

Как да имам по- добри оценки по математика?
Здравейте. Аз съм момиче на 13 години. 6 клас. Аз се справям много добре в училище, освен математиката. Пробвам всичко! Ходя на уроци, правя си домашните и се упражнявам, но никога не успявам. Откакто започнахме онлайн обучението си мислех че ще се справя. Учебника и калкулатора ще бъдат до мен, ни не пак нищо! Пробвах приложения също. Извинявам се за правописните грешки и няма нужда от груби коментари. Моля за помощ и съвети!

Коментари

1.   Миличка, съжалявам искрено! Ако ще те успокои факта, че математиката в осми клас е лесна, ще се радвам! Късмет и горе главата!

3.   Решавай много задачи! Първоначално ще ти е некомфортно, но после ще свикнеш! Първо гледай решени задачи, а после пробвай и сама. Дано ти помогне, аз лично бях пълна скръб по математика, но благодарение на решаване на много задачи сега положението е доста по-добре! Между другото утре ми престои НВО по математика - надявам се да има резултат. Лично на теб пожелавам късмет! ❤️

4.   Виж сега! Математика се учи с помощта на добър преподавател, решаване на много задачи и търпение. Също така трябва да премахнеш всички неща, които отклоняват мисълта ти: телефони, компютри, музика и др.

5.   Разбирам те. С годините осъзнах, че единствено сама мога да си помогна и то с много труд. Четеш урока много внимателно, гледаш какво сте писали в час, пререшаваш задачите, които сте решавали в часа и се опитваш да си ги обясниш, да намериш "логиката" в тях и накрая решаваш задачите след урока. Може да си направиш абонамент в уча. се, ще ти е от полза не само по математика. Важно е да не се отказваш и да се трудиш до последно. Трудът ти винаги ще се отплати. Успех!