Споделена история от Образование

Класната ми е досадна.
Не, нямам проблем тази госпожа да ме пита как е мама или как съм аз, но да ме пита за любовният ми живот и личното ми пространство... Съжалявам, първо да се представя. Аз съм на 16 и след 2 седмици завършвам 9 клас с 4. 70 горе-долу. Аз съм отговорна ученичка. Някои биха ме накрекли зубърка. Извън училище не уча много. Просто запомням в час. Мразя училището, но искам да имам хубаво бъдеще и да правя нашите горди. Тази година се преместих при доста глупав клас. Както казах успехът за годината може би ще ми е 4. 70 и това се сравнява с отличен 6 при нас. Всички учители тук биват. Харесват ми. Но има една учителка... Тя е класната ми. Понеже като цяло училището е скапано, след седми клас следват само 8 и 9. Класната преподава на тези два класа. В тези 2 класа има по 17 ученика. Тя не ми научи името. Все го бърка и се дразня!!!! Всеки път прави тази грешка и аз все я поправям. На челото си да залепя бележка с името си, тя ще го обърка. Дори в часовете е една такава. Все казва "Аааа аз се обърках. " и това е всеки час. Аз затова спрях да я слушам и почнах да гледам видео уроци. От там разбирам всичко. Не само това че е леко глуповата и не ми помни името. Тя се меси в личният ми живот. Излизах с едно момче от 12 клас и тя не спираше да ми задава въпроси за връзката ми с него, от сорта "От кога сте заедно? ", "Карате ли се? ", "Майка ти знае ли? ", "Все още ли сте заедно? ", "Скъсахте ли? " и понеже имах един най-добър приятел който ме предаде, ние бяхме близки като дупе и гащи и тя ме питаше "Изневеряваш ли на гаджето си? ", "Този младеж харесва ли те? " и аз тогава бях наивна и си мислех че не ме харесва, но това е друг въпрос. Един път даже си помисли че сме заедно и по средата на часа забрави това което имаше да ни казва и ми каза "Хей *грешното ми име*, с *бившият ми най-добър приятел* разделихте ли се? ". Тя го прави и с мои съученици, но не чак така. Като минава по чиновете и разказва урока, от нищото каза на една съученичка "Имаш хубав маникюр, кой ти го направи? ". Един път ме попита "Ти с кой си гадже сега? Видях те на парка с едно момче. " и аз тогава не се сдържах и и казах "Госпожо Иванова, извинете, ама аз не мога да споделям лична информация за моя живот, имайки на предвид че даже не си правите труда да ми научите името. Аз такива детайли само с най-близките ми приятели споделям. Вие сте тук за да ми преподавате, а не да ми задавате такива въпроси. " и тя ми каза че иска да е близка с учениците. Толкова ли е антисоциална? Страшно е досадна. Мама казва че преувеличавам.

Коментари

1.   Ми не й отговаряй и толкова.

2.   За името не трябва да се дразниш. А относно проблема с личните неща... поговори с учителката, но ѝ се карай, че ти бърка името. Изчакай я след часа и я помоли да не те разпитва за тези неща. Тя би трябвало да е разбрана и да не ти се обиди.