Споделена история от Образование

Да се откажа ли да уча право?
Здравейте, уча спец. " Право ", задочно във ВТУ. Стигнах до края на 4 курс, имам прилични оценки и не влача нищо. Въпросът е в това, че не научавам нищо. За да се подготвя за изпит, трябва да наизустя купчина с информация, а за по висока оценка дори не е необходимо да отварям закон, достатъчно е да назубря около 100 страници и готово, изпита е взет с отличен. Има ли смисъл от това? Юристите са под път и над път, а десетките функционално неграмотни юристи са на всеки ъгъл. Постепенно и с много труд съм тръгнала точно към тази групичка завършили колеги, чиято диплома събира прах. Когато го записвах, не го направих с цел да ставам магистрат или адвокат, а да ми е от ползва като знание в търговски отдел, публична институция. Как мислите? Да хвърлям ли учебниците и да не се занимавам повече с тази закостеняла образователна система? Има ли смисъл в България да се учи право?

Коментари

1.   След като си стигнал 4 курс по добре си го завърши да не съжаляваш после че нямаш кетап пък си изгубил толкова време и пари.С такава диплома след това имаш предпоставка за намиране на по добра работа.

2.   В България няма смисъл да се учи нищо. Нищичко.

3.   В България се случва същото в много други университети, независимо от факултета. Най-полезното, което можеш да научиш там е откъде да си намериш полезната информация след като завършиш. Каквото и да учиш, все ще се сдобиеш с доза разочарование от образователната система. Да кажем, че е първата истина за действителността, която един студент разбира. Искам да кажа, че и друго да запишеш е много възможно историята да се повтори, но изучаваните предмети да са различни.

Животът си е твой, имаш много възможности пред себе си и време да ги изпълниш. На твое място щях да го завърша, защото това са 4 години труд и пари, а финалната права се вижда ясно с просто око. Нямаш затруднения с влачени изпити и други подобни, които да те демотивират. След дипломирането можеш да направиш друга магистратура със специалност, в която наистина искаш да се развиваш. Обаче това си е твоят живот и ти знаеш най-добре кое е правилно за теб. Може всички да станем да те агитираме да продължиш, но ако това ще те кара да се чувстваш зле, недей. Твоя работа. Не си длъжна на никого, освен на себе си. Не си длъжна да обясняваш и защитаваш нито начина на мислене, нито взетото решение.

4.   Ти си почти накрая, поне го завърши.

6.   4-ти курс си. Та ти почти си завършил. То и аз съм 4-ти курс друго нещо, останаха ми изпити ама мисля до 1 или 2 години да завърша :D