Споделена история от Образование

Чувство за провал.
Здравейте, вече съм на 23-годишна възраст и се чувствам пълен провал, вече съсипах едно висше образование. После работех, имах не лек живот за който съжелявам много. Хващах се с нещо, започвах нещо ново както околните казваха да се боря и да не се предавам и какво стана. Отново се чувствам както преди в безисходица, отново виждам че се промених. Бавно по-бавно се меня, не се усмихвам и не успявам да радвам семейството си. Толкова много исках да успея, а аз какво правя не успявам да ги радвам. Превърнах се в човек, когото няма мнение. Вече не знам, кое е правилно и кое не. На 23г., а се чувствам изключително провалено момиче. Имам нужда от съвет, защо се лутам и на моменти се чудя, какъв е бил смисълът от появата ми изобщо на този свят.

Коментари

1.   Отлично разбирам как се чувстваш, аз също съм в подобно положение... Пиша ти, за да ти напомня само, че не си единствена. Нямаш представа в днешно време колко много хора се чувстват по този начин. Аз гледам на живота като на океан, а на моментите в него като на приливи и отливи.. Няма нищо постоянно, нищо не е непременно правилно или грешно, . По-скоро обстоятелствата точно в този момент зависят най-вече от чувсрвата ти, мъдростта ти, разума и съвестта ти точно в този момент, не след 5 минути, 2 седмици или година, а сега. Като същества ние постоянно израстваме и се учим и често гледаме на живота и на себе си включително субективно за това е добре да имаш човек до себе си, който да ти покаже друга светлина от теб! Успех и не се предавай!

2.   А ако беше тежко болна повече ли щеше да ги радваш
Замисли се малко, какво искаш да станеш кралица ли

3.   То ако смисълът на животът ти е така нареченото "образование", нормално да се чувстваш по този начин. Захвърли ги тези университети и не се тормози, не се старай да угодиш на вашите, а угаждай на себе си и намери своето признание. Намери едно-единствено нещичко, в което си добра, превърни го в професия, печели парички и се наслаждавай на най-хубавите си години, защото животът е кратък! Аз, например, съм изключително добър търговец, умея да убеждавам и да продавам с лекота, в момента работя в луксозен магазин за аксесоари и се чувствам страхотно, чувствам се пълноценен и доволен от себе си. Зарязах университета още във втори курс, защото нямам полза от всички тия дървени философии, вместо това реших да работя това, което ми харесва! Дерзай и не се предавай, тепърва ще покоряваш стотици нови върхове!